Odesílání...

 

Načítání...

Úřední hodiny:   PO:  7:30 - 11:30, 12:30 - 17:00  /  ST:  7:30 - 11:30, 12:30 - 17:00

Habermannův mlýn (2003) - dokument České televize

Oficiální text - Česká televize

Hubert Habermann byl mlynář z vesnice na severu Moravy. To, že se z osudů úspěšného, ovšem nijak výjimečného podnikatele stala tragédie téměř antických rozměrů, bylo způsobeno několika prostými okolnostmi, jak už to u tragédií bývá. Habermann žil v prvorepublikovém Československu a byl Němec. S českými sousedy vycházel normálně, přátelil se s některými, mluvil perfektně česky, a to i s příslušníky vlastní rodiny. Za války některým Čechům i pomáhal. Po osvobození záhadně zmizel a jeho žena byla i s dětmi odsunuta. Kolik takových příběhů těsně po válce bylo! Zjitřená doba, emoce, spravedlivá msta na příslušníkovi národa, který nám ublížil - říkají snad dodnes někteří. Ovšem Habermann byl surově zavražděn, vražda nebyla nikdy řádně objasněna a viníci zůstali nepotrestáni. A kolem jeho jména je dodnes mlha, nejasnosti, dokonce i strach. A přitom se ví, jak to bylo. Dnes už skoro s jistotou. Ale mnozí to dodnes vědět nechtějí. Asi vědí, proč...

Dokumentarista Milan Maryška to vědět chtěl a hodlal také o tom natočit dokument. Během příprav ovšem tragicky zemřel a jeho záměr pak realizoval jeho spolupracovník Petr Jančárek.

Technické informace k videu

Pro spuštění dokumentu je nutné dvakrát kliknout na ikonu play uprostřed zobrazovací plochy. Po prvním kliknutí dojde k inicializaci videa a ikona změní barvu z červené na zelenou. Po druhém kliknutí již dojde ke spuštění videa. Pokud chcete video sledovat přes celou obrazovku, klikněte po spuštění na sedmou položku zleva (Switch to fullscreen mode). Na serveru Bludov.cz je uložen pouze odkaz na server Megavideo.com, kde je dokument fyzicky uložen. Za tento obsah Obec Bludov nenese jakoukoliv odpovědnost.

ADRESA A KONTAKT OBCE BLUDOV

Obecní úřad Bludov
Jana Žižky 195
789 61 Bludov

Email:
podatelna@ou.bludov.cz
(oficiální podání)
info@ou.bludov.cz

ID datové schránky:
sa8bfg9

IČ: 00302368     
DIČ: CZ00302368

Bankovní spojení:     
Česká spořitelna, a.s., Šumperk

Číslo účtu: 1905607389/0800 (příjmový účet obce)

Portál veřejné správyPolicieOtevřeteEvropská databankaEpusa.czJeseníkyMěsta obceCzech pointBlind friendly

Copyright (c) 2020 - 2019 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Netsimple.

Tato stránka využívá pouze technické cookies pro správnou funkčnost webových stránek. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.