Odesílání...

 

Načítání...

Úřední hodiny:   PO:  7:30 - 11:30, 12:30 - 17:00  /  ST:  7:30 - 11:30, 12:30 - 17:00

Cesta ke zdraví (úvod do psychosomatiky)

Místo konání: Obecní klub
Datum konání: 18.11.2021
Čas konání: 16:30


Důsledkem současného vysokého tlaku na výkon, informačního přetížení a růstu stresu je nárůst klasických i duševních onemocnění. Proto je nutné zabývat se více i prevencí. Cílem semináře je vysvětlit základní faktory, které způsobují chronické nemoci a pomoci účastníkům pochopit, že je v silách jednotlivce se z nemoci poučit a případně se uzdravit a dokonce je možné poté žít lepší život. Seminář má v zásadě preventivní charakter, záměrem je předcházet rozvinutí prvotních příčin nemocí do hlubších rovin, které se déle a hůře napravují.

Obecná varianta semináře je určena pro širokou veřejnost. Lze ovšem předpokládat, že účastníci buď budou mít praktickou zkušenost s nějakou vážnější nemocí anebo budou někoho takového znát. To je výhodou, protože to zásadně zvyšuje motivaci k pochopení souvislostí a usnadnění přístupu k zdravějšímu životu. První část semináře se zabývá principy a teorií psychosomatiky, která je ale strukturovaná do osobního příběhu pro snadnější uchopení. Druhá část semináře je prostorem pro dotazy a řešení konkrétních situací účastníků.

Dále je možné zvolit variantu semináře pro pracovníky ve školství. Pracovníci v MŠ/ZŠ/SŠ mají náročné zaměstnání a požadavky na ně se stále zvyšují. Přímo zásadní fakt je, že pedagogové v zásadní míře ovlivňují naše budoucí generace. Jejich chování, řešení situací a přístup k životu může inspirovat spoustu dětí. Navíc jsou situace a problémy ve školkách a školách určitým způsobem typické. Sdílení zkušeností a  možných řešení v tomto oboru je pak pro účastníky více přínosné.

Cesta ke zdraví (úvod do psychosomatiky)

Zpět na kalendář akcí >>

ADRESA A KONTAKT OBCE BLUDOV

Obecní úřad Bludov
Jana Žižky 195
789 61 Bludov

Email:
podatelna@ou.bludov.cz
(oficiální podání)
info@ou.bludov.cz

ID datové schránky:
sa8bfg9

IČ: 00302368     
DIČ: CZ00302368

Bankovní spojení:     
Česká spořitelna, a.s., Šumperk

Číslo účtu: 1905607389/0800 (příjmový účet obce)

Portál veřejné správyPolicieOtevřeteEvropská databankaEpusa.czJeseníkyMěsta obceCzech pointBlind friendly

Copyright (c) 2020 - 2019 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Netsimple.

Tato stránka využívá pouze technické cookies pro správnou funkčnost webových stránek. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.