Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:

Dobrý den .
Rádi bychom Vás oslovili s nabídkou nahlédnout do rozsáhlé sbírky pohlednic,
filatelie, medailí, knih a dalších předmětů z posledního slavného období
monarchie na našem území. Na www.franz-josef.cz naleznete První internetové
muzeum Franz Josefa I.,Wilhelma II. a první světové války.
Možná vás tyto stránky zaujmou.
Pokud nám vložíte naše www do vaší informační databáze ..budeme vděčni.
S pozdravem Admin
20.02.2011 (16:59)
Pospíšilová Milena PospisilovaMilena@seznam.cz
Mám pocit, že tento pán vystupoval v jednom z dokumentů,ale tam již mluvil se značnou rezervou.To je právě rozdíl mezi Riedlem a Cvrkem, kteří lžou vědomě pro svůj prospěch v touze ublížit! Kdo lže ,ten i krade , platí u nich stoprocentně.Jsem ráda,že se tato nepravda probírá teď a ne za 30 let.Jak by se bránil můj vnuk? Je fakt, že internet je dnes nenahraditelný v přísunu informací.Např.J.Herz se nechal vyfotit na premiéře H.mlýna s "pamětnicí"/jméno neuváděla-prý kvůli dětem?/. Stáhla jsem si její fotku, z rozhlasu zase hlas, kde mi redaktorka řekla,že na promítání ji přivedl filmový štáb,kdežto v čas.Květy tvrdil Herz, že jej na promítání "náhodně" oslovila stará babička, která si Habermanna pamatovala.Do měsíce jsem ji identifikovala jako občanku Sudkova žijící v Praze.Ukázalo se,že byla malé děvče,její táta jezdil k H.pro mouku a nic víc nevěděla a její rodina se nám ještě omlouvala!To jsou pamětníci!
18.02.2011 (06:23)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
V roce 1995 k 50. výročí osvobození od fašismu vyšlo mimořádné číslo časopisu Bludovan (velikost 5 MB). Hlavní náplní tohoto čísla je celá řada zajímavých vzpomínek na 2. světovou válku, které se týkají Bludova a blízkého okolí, případně bludovských občanů a jejich osudů za války.

V souvislosti s níže diskutovaným tématem doporučuji článek Bludovský mlýn - náš domov v letech 1939 - 1945. Jedná se o vzpomínku pana Karla Jáněta, který do mlýna nastoupil v lednu roku 1939 jako účetní.

I v jeho vzpomínce se objevuje již prokazatelně nepravdivá informace o spálení Huberta Habermanna v lázeňském kotli. Myslím si, že zpráva podobného "senzačního" obsahu se po vypuštění šířila mezi lidmi docela dobře sama.
17.02.2011 (19:49)
Komenda
Děkuji za odpověď, jen pro vysvětlení, nechápejte mě špatně, já nejsem na ničí straně, jen se v tom všem kolem Habermanna nedokážu zorientovat.
17.02.2011 (11:04)
Pospíšilová Milena PospisilovaMilena@seznam.cz
Celou dobu, co žil manžel,tak mi říkal, že historku o tom,že Habermann byl spálen v lázeňském kotli,pustil do éteru otec MUDr.J.Riedla, národní správce v lázních,když byli Pospíšilové uvězněni.Lidé si ji snad vyprávěli a na povrch vyplula v nové době,nejdříve formou novinových článků v okresním deníku,potom i formou dokumentů v televizi.Ať se hovořilo o čemkoli, vždy hlavními mluvčími byl Mudr.Riedl,syn znárodňovatele, který si lázně vydal sám sobě /a O.Švédovi/ a agent Stb.Karel Cvrk,žil s Riedlovou matkou.Tito dva hovořili vždy negativně o Pospíšilech, až si toho začali všímat i jiní.Když J.Urban vydal knihu H.m.,ihned jsem jej oslovila,odkud čerpal informace.Chtěl se bavit jen přes média, byl arogantní.Takhle se přece nechová člověk , kterému jde o historickou pravdu a zobrazení lidské tragédie,obzvláště když moje argumentace v té době nebyla podložena hmotným důkazem! Ten se naštěstí objevil až poté, kdy okr.soud předal archívu staré vyšetřovací spisy.Režisér Petr Jančárek, který byl osloven ostr.televizí a dostal na dokument H.mlýn grant,mi řekl, že se budu muset smířit s temnou minulostí.Řekla jsem, že když dodá důkazy, nic jiného mi nezbude.Šel tedy do archívu / proč s Cvrkem?/ a ještě odtamtud mi volal,ať si sednu, že našel něco průlomového, přiznání Pazoura aj.Naráz černobílý dokument o zlém Pospíšilovi a hodném Němci začal vypadat jinak.Přestože jsem režisérovi řekla,že Cvrk je 7x evidovaný agent, vystupuje v dokumentu coby "pamětník",jemuž se i pí.Habermannává svěřuje se svým znásilněním!Přímo nehorázný výmysl, toto si ženy tehdejší doby šeptaly... jen pro ilustraci výmyslů.Jančárek mi řekl, že příště si bude informace více ověřovat, nicméně když jsem Urbana obvinila, že je lhář, doslova řekl:" A co má být, o co vám jde?"Celovečerní film za německé peníze, jako příspěvek do diskuze o zrušení Benešových dekretů, hledal svého režiséra.Až J.Herz přijal nabídku/ žil v emigraci v Německu/, scénář byl 11x předěláván,oslovovala jsem režiséra i producenta,až vznikl film, jaký vznikl.Můj názor je ten,že závažnému tématu byla poskytnuta medvědí služba.Otázkou je to, co měl film původně zobrazit! Všechny dokumenty proti mé rodině pocházejí z dílny ostr.televize-Lenka Poláková-kde vystupoval i dr.Riedl.Ukradl cizí majetek, ale bylo potřeba ty okradené ještě podupat.Jeden lživý dokument manžel nevydýchal a doslova mu puklo srdce .Aktéři -duo Riedl,Cvrk.Na dotazy ráda odpovím, nešetřete mě.
16.02.2011 (08:53)
david
Tohle by me presne taky zajimalo, takze take prosim o tuto informaci.
14.02.2011 (22:38)
Komenda
Mohu poprosit místní „znalce situace“, aby mi sdělili, na čí objednávku byl film natočen? A klidně připište nějaký argument nebo důkaz. Děkuji
14.02.2011 (13:55)
miky
Jj to je my jsme se na to dívali ve škole a hodně lidí to vzalo včetně učitelky jak ho tam linčovali
07.02.2011 (18:11)
david
presne tak, a je to skoda
06.02.2011 (22:43)
miky
Aha takže se dá říct, že celí film je jedna velká fikce až na Habermanna
06.02.2011 (13:32)
david
Tak tato scéna je smyšlená, protože k onomu zabíjení obyvatel Bludova, poté co se Habermann snažil snížit počet obyvatel, nedošlo.
04.02.2011 (19:57)
miky
ano promiňte za spam já jsem aktualizoval stránku a naskočilo to tam nebylo to úmyslně .

A mám na mysli jak Mašek zabil ty dva německé vojáky a jak pak chtěli zabit těch 20 obyvatel ale Habermann to snížil na 10
04.02.2011 (19:00)
david
Pane miky, nespamujte tady jeden příspěvek stále dokola, on vám na to někdo odpoví i když to napíšete jednou.
A pokud jde o ty německé vojáky, momentálně nevím, kterou část filmu myslíte. Ale jak už zmínila paní Pospíšilová, tak celý film je na objednávku, takže ho opravdu neberte vážně.
03.02.2011 (20:06)
miky
ttj to je zajímavé. A to jak tam pozabíjeli ty německé vojáky to byla pravda nebo ne ?
03.02.2011 (16:14)
Pospíšilová Milena PospisilovaMilena@seznam.cz
Pane miky,Habermannové v Bludově žili,vlastnili mlýn i pilu, dodnes je po nich pojmenován pension, a tím podobnost s filmem končí.Film vznikl na objednávku, v celé kause hraje roli Stb.v osobě pana Cvrka, otčíma dr.Riedla ,zločince v bludovských lázní.Syn znárodňovatele je vlastníkem majetku prolitého krví, náklady tohoto trestního činu zaplatili daňoví poplatníci.Sekundantem špinavostí je Oldřich Švéda,obyvatel Bludova,rádoby ctihodný občan.
03.02.2011 (11:46)
Dobrý den, nedávno jsem schlédl film Habermannuv mlýn a velice mě to zaujalo a začal jsem se postavou Hbermanna blíže zajímat . už vím že celí film je jedna velká fikce. A že ve skutečnosti se jmenoval Huber Habermann a že byl zabit Jiřím Pazourem. A proto bych se chtěl zeptat jestli opravdu někdo takoví žil na Bludově a jestli vlastnil mlýn a pilu.
A ještě bych se chtěl zeptat jestli někdo neví něco víc o Hubertovi Habermannovi . Odpovědi mi prosím zasílejte na email . děkuji za odpověď.
02.02.2011 (18:03)
Pospíšilová Milena PospisilovaMilena@seznam.cz
Děkuji za podporu.Co se dá dělat zatím rozhoduji.Kdo mě chce podpořit, vyjádří rodině Švédové a Riedlové-potažmo Skoumalové své pohrdání.Manžel mi vždy říkal:Pozorně se dívej,dnes jsou zločinci, zítra budou chtít být ctihodní občané.Posouzení nechám na vás.
28.01.2011 (09:05)
Pospíšilová Milena PospisilovaMilena@seznam.cz
Lidi z Bludova, kteří jste mě až dodneška podporovali v boji s lázeňskou mafií ve vaší obci.Pozemky,které byly před 7 lety vydány rodině Pospíšilové, byly dnes díky p.Oldřichu Švédovi a Simoně Skoumalové/vnučce znárodňovatele/krajským soudem odebrány.Při procesu byly porušeny zákony tohoto státu, takže mladým lidem opět vzkazuji to,co platilo v dřívějším režimu:Kdo poctivě pracuje a platí daně na státní aparát je debil!Intrikujte, kradťe-vše povoleno.Senát:J.Tillová soudce za Ksč,Karla Musilová napojení na Stb.,Jaromír Synek.Podrobnosti v mailech na mé adrese.Nepracujte,ať vám nemají co ukrást.Zapoměňte na to, že justice v této zemi se řídí zákony.Tomu věří jen blbeček.Důkazy poskytnu.
27.01.2011 (17:31)
kamil
Maškarní bál pro dospělé
Druh akce: Kultura
Datum konání: 22. 1. 2011
Pořadatel: SDH Hrabenov
...
* Fotky z akce

SDH pořádá v kulturním domě v Hrabenově 22. 1. maškarní bál pro dospělé, k tanci i poslechu hraje skupina VLK a TYGR. Připraveno je bohaté občerstvení i tombola.
Začátek ve 20:00 hod
Vstupné 60,- Kč.
Rezervace vstupenek na tel. č.737 264 710

Dětský maškarní karneval
Druh akce: Kultura
Datum konání: 22. 1. 2011
Pořadatel: SDH Hrabenov

* Fotky z akce

SDH Hrabenov pořádá v KD v Hrabenově již tradiční dětský maškarní karneval, začátek ve 14:00 hod. Pro děti i jejich doprovod je připraveno bohaté občerstvení. Děti se mohou těšit na kouzelnickou, balónkovou a bublinkovou show a soutěže.
Vstupné dobrovolné.
19.01.2011 (16:28)
Vašek
Krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2011. Přijďte se pobavit do HRABENOVA.

25. 12. 2010: Štěpánská zábava

Pravá Štěpánská zábava i pro ty méně mladé začíná v sále KD v Hrabenově ve 20:00 hod. Občerstvení zajištěno. Vstupné 49,90,- Kč.K tanci hraje TYGRR a VLLK.
22.12.2010 (12:42)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 02.04.2021 (11:37)
Copyright (c) 2001 - 2021 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.