Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:
Karvanová gecko333@seznam.cz
Moc děkuji paní Pospíšilová.V brzké době se chystám navštívit Šumpersko a okolí.Ještě jednou děkuji za odpověď.Karvanová
16.04.2011 (20:24)
Milena Pospíšilová PospisilovaMilena@seznam.cz
Objektivní pravda by mohla být v archívech, i když i to je problematické, není tam vše, listiny se "ztrácely".Začněte okresním archívem v Šumperku, bádejte i v jiných archívech a nezapomeňte přitom na Svazky cz.,neboť první sledování Stb., zaměřené na Pospíšily, bylo vedeno už od 50.let.Na manžela byl veden svazek pod krycím jménem "Lázně".Najdete tam i toho agenta Karla Cvrka,jeho podpis na "vázacím aktu",toho, který znal a zná vše a rád to na objednávku sděluje v televizi,kde mu křoví dělá Riedl j.r. Znal jak Habermanna, paní Habermannovou, ale zná i soudkyni Karlu Musilovou...Až překousáte všechny ty propletence, nakreslete si linii a ta už bude poměrně jasná.Znárodňovatel Riedl potřeboval "morálně ospravedlnit" ukradený majetek.Pokud dojdete k jinému závěru, ráda jej vyslechnu a zkonfrontuji s poznatky pamětníků,kteří naštěstí ještě žijí.
16.04.2011 (06:42)
Karvanová Gecko333@seznam.cz
Dobrý den paní Pospíšilová,
moc mne zaujmul příběh rodiny Habermannů a Pospíšilů,mohla bych Vás požádat o radu kde se mohu dozvědět více...ale pravdy!Děkuji
15.04.2011 (15:26)
Milena Pospíšilová PospisilovaMilena@seznam.cz
Pane Štaffo,promiňte mi,ale Vaše jméno mi nic neříká.Přesto zareaguji.Soud,po kterém jsem napsala svůj příspěvek, se neřídil platnými zákony této země,a zloděj se neustále odkazoval na Listinu lidských práv a svobod.Prý mu bylo ukřivděno a soudkyně Karla Musilová to odkývala.Naopak ostravský soud byl stoprocentně na naší straně. Není to nějaké divné, že se vždy všechno zadrhne u soudkyně Musilové, která má prý vztah k Bludovu? To byl výsměch,který jsem skutečně nevstřebala.Asi mě nezměníte,já budu zlodějnu a mafiánské praktiky označovat pravým jménem, pokud mi " majitelé" nepředloží účty, jak "poctivě" k našemu majetku přišli.
05.04.2011 (06:43)
Jiří Štaffa
Dobry den chtel bych jenom rict par slov. Nedavno mi koupila ma vnucka pocitac a nasel jsem si stranky Bludova kde jsem jako kluk vyrustal u sveho stryce. Stranky to jsou nadherny co se tyce historie obce osobnosti atd. Zarazi me ale tadle debata. Ja jako clovek ktery si pamatuji pana pospisila jako velmi slusnyho cloveka mi je fakt spatne co tady furt resite. Pani Pospisilova asi jste si toho hodne prosla ale nereste to timto zpusobem. Nedavno jsem byl v laznich a byl jsem naprosto spokojeny. Kdyby lazne byli ve spatnym vztahu tak nic nereknu ale je to tam nadherny. Ze vas ta kauza furt bavi. Kdyby jste radsi nasli spolecnou cestu a jeste ty lazne rozvijeli ale kazdy v tydle dobe mysli jenom na sve blaho.
02.04.2011 (12:09)
Milena Pospíšilová PospisilovaMilena@seznam.cz
Doporučuji ke shlédnutí zajímavý dokument pro ty,kteří ještě přemýšlejí:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani-jako-driv/410235100021004-kdyby-me-zabili/.
Kdo vydrží 55minut lépe pochopí roli Jiřího Riedla,Oldřicha Švédy,soudkyně Karly Musilové,agenta Stb. Cvrka a spol. v mém boji s lázeňskou mafií.
15.03.2011 (09:13)
Vašek
POZOR? POZOR !!!!
5. Hrabenovský masopust již tuto sobotu 5.3. 2011


http://ruda.cz/foto/galerie_139.png
28.02.2011 (15:14)
Pospíšilová Milena PospisilovaMilena@seznam.cz
Čím více se snažím dopátrat pravdy v případě Habermannovy smrti,tím více indicií mi ukazuje,že se mohlo jednat dokonce o vraždu na objednávku, za účelem očernění majitele lázní,kde se vše odehrálo.Čím více si ověřuji minulost lidí,kteří s dr.Riedlem spolupracovali na ukradení majetku Pospíšilů, tím jasnější je linie zločinu.První Riedlův právník JUDr.Ing.Jiří Malanta nar.8.4.1944 je 3x evidován Stb.krycí jméno Hanák.Zastupoval Riedla hned v r.1992,působí v Brně.Možná, že se budeme ještě divit,až se dozvíme,kdo si najal J.Pazoura a že vše bylo úplně jinak!
23.02.2011 (10:43)

Dobrý den .
Rádi bychom Vás oslovili s nabídkou nahlédnout do rozsáhlé sbírky pohlednic,
filatelie, medailí, knih a dalších předmětů z posledního slavného období
monarchie na našem území. Na www.franz-josef.cz naleznete První internetové
muzeum Franz Josefa I.,Wilhelma II. a první světové války.
Možná vás tyto stránky zaujmou.
Pokud nám vložíte naše www do vaší informační databáze ..budeme vděčni.
S pozdravem Admin
20.02.2011 (16:59)
Pospíšilová Milena PospisilovaMilena@seznam.cz
Mám pocit, že tento pán vystupoval v jednom z dokumentů,ale tam již mluvil se značnou rezervou.To je právě rozdíl mezi Riedlem a Cvrkem, kteří lžou vědomě pro svůj prospěch v touze ublížit! Kdo lže ,ten i krade , platí u nich stoprocentně.Jsem ráda,že se tato nepravda probírá teď a ne za 30 let.Jak by se bránil můj vnuk? Je fakt, že internet je dnes nenahraditelný v přísunu informací.Např.J.Herz se nechal vyfotit na premiéře H.mlýna s "pamětnicí"/jméno neuváděla-prý kvůli dětem?/. Stáhla jsem si její fotku, z rozhlasu zase hlas, kde mi redaktorka řekla,že na promítání ji přivedl filmový štáb,kdežto v čas.Květy tvrdil Herz, že jej na promítání "náhodně" oslovila stará babička, která si Habermanna pamatovala.Do měsíce jsem ji identifikovala jako občanku Sudkova žijící v Praze.Ukázalo se,že byla malé děvče,její táta jezdil k H.pro mouku a nic víc nevěděla a její rodina se nám ještě omlouvala!To jsou pamětníci!
18.02.2011 (06:23)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
V roce 1995 k 50. výročí osvobození od fašismu vyšlo mimořádné číslo časopisu Bludovan (velikost 5 MB). Hlavní náplní tohoto čísla je celá řada zajímavých vzpomínek na 2. světovou válku, které se týkají Bludova a blízkého okolí, případně bludovských občanů a jejich osudů za války.

V souvislosti s níže diskutovaným tématem doporučuji článek Bludovský mlýn - náš domov v letech 1939 - 1945. Jedná se o vzpomínku pana Karla Jáněta, který do mlýna nastoupil v lednu roku 1939 jako účetní.

I v jeho vzpomínce se objevuje již prokazatelně nepravdivá informace o spálení Huberta Habermanna v lázeňském kotli. Myslím si, že zpráva podobného "senzačního" obsahu se po vypuštění šířila mezi lidmi docela dobře sama.
17.02.2011 (19:49)
Komenda
Děkuji za odpověď, jen pro vysvětlení, nechápejte mě špatně, já nejsem na ničí straně, jen se v tom všem kolem Habermanna nedokážu zorientovat.
17.02.2011 (11:04)
Pospíšilová Milena PospisilovaMilena@seznam.cz
Celou dobu, co žil manžel,tak mi říkal, že historku o tom,že Habermann byl spálen v lázeňském kotli,pustil do éteru otec MUDr.J.Riedla, národní správce v lázních,když byli Pospíšilové uvězněni.Lidé si ji snad vyprávěli a na povrch vyplula v nové době,nejdříve formou novinových článků v okresním deníku,potom i formou dokumentů v televizi.Ať se hovořilo o čemkoli, vždy hlavními mluvčími byl Mudr.Riedl,syn znárodňovatele, který si lázně vydal sám sobě /a O.Švédovi/ a agent Stb.Karel Cvrk,žil s Riedlovou matkou.Tito dva hovořili vždy negativně o Pospíšilech, až si toho začali všímat i jiní.Když J.Urban vydal knihu H.m.,ihned jsem jej oslovila,odkud čerpal informace.Chtěl se bavit jen přes média, byl arogantní.Takhle se přece nechová člověk , kterému jde o historickou pravdu a zobrazení lidské tragédie,obzvláště když moje argumentace v té době nebyla podložena hmotným důkazem! Ten se naštěstí objevil až poté, kdy okr.soud předal archívu staré vyšetřovací spisy.Režisér Petr Jančárek, který byl osloven ostr.televizí a dostal na dokument H.mlýn grant,mi řekl, že se budu muset smířit s temnou minulostí.Řekla jsem, že když dodá důkazy, nic jiného mi nezbude.Šel tedy do archívu / proč s Cvrkem?/ a ještě odtamtud mi volal,ať si sednu, že našel něco průlomového, přiznání Pazoura aj.Naráz černobílý dokument o zlém Pospíšilovi a hodném Němci začal vypadat jinak.Přestože jsem režisérovi řekla,že Cvrk je 7x evidovaný agent, vystupuje v dokumentu coby "pamětník",jemuž se i pí.Habermannává svěřuje se svým znásilněním!Přímo nehorázný výmysl, toto si ženy tehdejší doby šeptaly... jen pro ilustraci výmyslů.Jančárek mi řekl, že příště si bude informace více ověřovat, nicméně když jsem Urbana obvinila, že je lhář, doslova řekl:" A co má být, o co vám jde?"Celovečerní film za německé peníze, jako příspěvek do diskuze o zrušení Benešových dekretů, hledal svého režiséra.Až J.Herz přijal nabídku/ žil v emigraci v Německu/, scénář byl 11x předěláván,oslovovala jsem režiséra i producenta,až vznikl film, jaký vznikl.Můj názor je ten,že závažnému tématu byla poskytnuta medvědí služba.Otázkou je to, co měl film původně zobrazit! Všechny dokumenty proti mé rodině pocházejí z dílny ostr.televize-Lenka Poláková-kde vystupoval i dr.Riedl.Ukradl cizí majetek, ale bylo potřeba ty okradené ještě podupat.Jeden lživý dokument manžel nevydýchal a doslova mu puklo srdce .Aktéři -duo Riedl,Cvrk.Na dotazy ráda odpovím, nešetřete mě.
16.02.2011 (08:53)
david
Tohle by me presne taky zajimalo, takze take prosim o tuto informaci.
14.02.2011 (22:38)
Komenda
Mohu poprosit místní „znalce situace“, aby mi sdělili, na čí objednávku byl film natočen? A klidně připište nějaký argument nebo důkaz. Děkuji
14.02.2011 (13:55)
miky
Jj to je my jsme se na to dívali ve škole a hodně lidí to vzalo včetně učitelky jak ho tam linčovali
07.02.2011 (18:11)
david
presne tak, a je to skoda
06.02.2011 (22:43)
miky
Aha takže se dá říct, že celí film je jedna velká fikce až na Habermanna
06.02.2011 (13:32)
david
Tak tato scéna je smyšlená, protože k onomu zabíjení obyvatel Bludova, poté co se Habermann snažil snížit počet obyvatel, nedošlo.
04.02.2011 (19:57)
miky
ano promiňte za spam já jsem aktualizoval stránku a naskočilo to tam nebylo to úmyslně .

A mám na mysli jak Mašek zabil ty dva německé vojáky a jak pak chtěli zabit těch 20 obyvatel ale Habermann to snížil na 10
04.02.2011 (19:00)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 05.10.2019 (13:43)
Copyright (c) 2001 - 2019 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.