Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:
Stanislav Balík ml. balik@fss.muni.cz
Pro Ivo Havelku: zkuste kontaktovat Obecní úřad Bludov - podatelnu: 583301430.
06.04.2016 (17:09)
Doby den, nevite kde najdu ztraty a nalezy z okoli Bludova, dekuji
05.04.2016 (15:17)
Milan Klimeš ambooil@seznam.cz
Dobrý den pane Jílku, těší mě Váš zájem o údaje z meteostanice na Brusince. Bohužel tato meteostanice, dodaná v rámci výstavby vyhlídky, vykazuje již delší dobu poruchu (hlavně neměří správně teplotu). Objednatel - Obec Bludov - již zaslal reklamaci, která by se měla řešit v příštím týdnu. Přeji krásné dny Milan K.
17.03.2016 (06:32)
Pro pana Klimeše:
Každý den sleduji na stránkách meteostanici na Brusné ale stav momentální teploty (ukazuje stále -1stupeň) a předpověď na příštích 6 hodin (ukazuje stále -1stupeň,déšť).
Prosím o vysvětlení co je správně? Děkuji.
17.03.2016 (03:08)
Veronika VeruL@atlas.cz
Děkuji za informace i za další tip na výlet
01.03.2016 (13:12)
Milan Klimeš ambooil@seznam.cz
Pro Veroniku: Jedná se o nově otevřené Pradědovo muzeum, které vlastně muzeem v pravém slova smyslu není. Více najdete na http://www.pradedovomuzeum.cz. Doporučuji návštěvu Pradědova muzea, určitě budete spokojena. Pokud máte ráda turistiku loni byla otevřena vyhlídková věž na Brusné. To je kopec blízko Bludova, k dojdete po nenáročném výstupu (364 m.n.m.). Bližší na FCB -Brusinka. Hezký den a těšíme se na Vaši návštěvu bludovských zajímavostí.
27.02.2016 (22:27)
Veronika VeruL@atlas.cz
Dobrý den, narazila jsem na vaši obec více méně náhodou, když jsem si plánovala naše výlety, až zase budeme ve Zlatých horách, kde jezdíme do lázní. Běžně jsou naše výlety směřovány blíže, protože nevím, jestli budeme mít letos auto, ale narazila jsem na nějaké Dědečkovo muzeum, které má být ve vaší obci. Tedy kromě zámečku, který nás také zaujal. Ale na stránkách obce jsem informace o této dětské atrakci nic nenašla. Nevím, jestli jsem se špatně dívala? Když jsem zkoušela na http://www.teroplan.cz/ nějak rozumně naplánovat cestu, vždy to je tak přes 2 přestupy a na otočku na jeden den to bez auta asi nedáme. Každopádně to muzeum mi vrtá hlavou. Oplatí se to? Nevíte, jak by to bylo časově náročné, kdybychom chtěli v jeden den stihnout také prohlídku zámku? Možná bychom se mohli k někomu vzít do auta, ale potřebujeme pádný argument, proč zrovna do Bludova
25.02.2016 (14:02)
Milan Klimeš ambooil@seznam.cz
Dobrá zpráva pro uživatele chytrých telefonů – p. Sadil zprovoznil první apku pro Bludov. Je dostupná pro Android a Windows Phone. Stačí jenom napsat do vašeho obchodu pro aplikace „Bludov“ a kliknout na tlačítko instalovat a hned jí máte ve vašem mobilním zařízení. Díky této aplikaci vám už nikdy neunikne žádná důležitá informace. Verzi pro iPhone p. Sadil připravuje.
05.02.2016 (09:13)
Stanislav Balík ml. balik@fss.muni.cz
Pro paní Jarmilu: oblastní kolo Trampské PORTY bude v sobotu 5. března.
01.02.2016 (15:37)
Dobrý den,prosím mám dotaz ,připravujete na letošní rok PORTU. Děkují Hýblová
31.01.2016 (18:18)
Väzení občania, mam záujem o kúpu obrazov od J V Barneta , vášho rodáka a aj iné písomnosti spojené s jeho osobou... Pracujeme a pokúšame sa dat dokopy kolekciu obrazov a usporiadať výstavy, ktore by odprezentovali autora a krásu bludovskeho regiónu...
05.11.2015 (12:13)
Stanislav Balík ml. balik@fss.muni.cz
Pokud se Vám nepodařilo nalézt odpověď na Katastrálním úřadu, pak Vám těžko kdo odpoví. I když na KÚ by v archivu měla být změna majitelů pozemků dohledatelná.
18.07.2015 (22:53)
Ing. Antonín Suchý suchy.t@email.cz
Dobrý den pane Balík.
Moc Vám děkuji za informaci. Potěšil jste mě tím, že mé pátrání, po tom kdo vlastnil pozemky v okolí kopce Brusná, mohu vést přímo k hledaní informací o tom, kteří vlastníci měli konkrétní parcely. Podle Vás tedy církev a ani majitelé zámků pozemky na příslušné stráni kopce Brusná nevlastnili. Zajímá mě především parcela č.2758/69 jejímž současným vlastníkem je pan František Zatloukal, bytem Dr. Březiny 145 v Bludově. Zdůrazňuji, že tímto pátráním nesleduji vůbec žádné zištné zájmy. Zajímá mě jenom zda tuto parcelu někdy dříve vlastnil pan Adolf Kvapil, v dané době žijící v Bludově, Nádražní ulice č. 344. On tam údajně vysazoval stromky ( třešně ). Zda mu tato parcela patřila nebo jí měl v nájmu si jeho potomci, kteří byli v dané době dětmi nepamatují. Na Katastrálním úřadě v Šumperku se mi nepodařilo nalézt na to odpověď. Pokud byste Vy našel na tuto otázku odpověď, pak Vám děkuji již předem.
11.07.2015 (13:48)
Stanislav Balík ml. balik@fss.muni.cz
Brusná zcela jistě nepatřila před rokem 1948 ani církvi, ani Zierotinům (s výjimkou jejího jižního úpatí směrem na Sudkov, tzv. Bludovské stráně, která patřila a patří majitelům zámku). Brusná patřila řadě drobných majitelů, kteří na ní měli třešňové sady apod.
09.07.2015 (20:32)
Ing.Antonín Suchý suchy.t@email.cz
Dobrý den pane.
Děkuji Vám za sdělení k některým mým dotazům. Protože mě osobně velice zajímá záležitost vlastnictví pozemků v obci Bludov, jak církví tak i šlechtických rodů zdejšího zámku, proto pátrám i po tom komu patřily pozemky v prostoru kopce Brusná do roku 1945, respektive do roku 1948. Nedávno zemřelý rodák si pamatoval, že tam vysazoval ovocné stromy ( snad třešně. Komu ? Kdo byl tedy vlastníkem těchto pozemků ? Církev nebo šlechta ? Paměti obce Bludova studuji a děkuji všem, kteří o vaší obci Bludově shromáždili tolik historických pramenů.
09.07.2015 (11:33)
Stanislav Balík ml. balik@fss.muni.cz
Dobrý den, položil jste řadu rozsáhlých historických dotazů. S velkou částí z nich Vás odkazuji na Paměti obce Bludova, které jsou i na těchto stránkách.
Co se týče církevního majetku, církev vlastní kostel, faru, kostelíček, pozemky kolem nich a několik arů polí. Před rokem 1948 vlastnila i několik hektarů polí, které ale nejsou v současnosti v majetku státu, takže se na ně nevztahuje restituce, kam asi míří Váš dotaz.
08.07.2015 (15:34)
Ing. Antonín Suchý suchy.t@email.cz
Dobrý den.
Ani skoro za měsíc po zveřejnění mého předchozího článku v návštěvní knize web. stránek obce Bludov, jsem nezaznamenal, že by bylo na něj reagováno. Rád bych se taky dopátral mimo jiného v předchozím článku sdělovaném, také toho, jaké nemovitosti v obci Bludov vlastnila církev do roku 1948 a taky i nyní.
Děkuji.

03.07.2015 (10:28)
Ing. Antonín Suchý - plk.let.v.v. suchy.t@email.cz
Dobrý den.
Při svých cestách do malebných krásných Jeseníků, mnohokrát projíždím vaším krásným městečkem Bludovem. Nedalo mi to, abych se blíže neseznámil s historii a pamětihodnostmi vaší obce, zveřejněnými a dostupnými na Internetu. Něco tak nejen zajímavého, ale i precisně zdokumentovaného o vašem městečku zasluhuje vysokého uznání. Pročítal jsem mnoho stránek o historii vaší obce od samých počátků až do současnosti. Jsem opravdu unesen vším co jsem se o vašem městečku dozvěděl. Velice mě zajímá historie a samotný osud významného zámku, kolem nějž při jízdě do Šumperka a zpět do Olomouce mnohdy projíždím. Mnoho zajímavého o něm je zveřejněno zásluhou všech, které ani neznám, kteří se o to přičinili. Přesto bych se rád dozvěděl něco víc, něco bližšího o tom jaký život na tomto zámku panoval, ať jej zpravoval kdokoli z uvedených šlechtických rodů. K zámku patřilo jistě nezbytné služebnictvo, zámek musel mít tedy nějakou logistiku, zázemí. Na místě současného parku měl být ovocný sad. Jaké ovocné stromy tam byly ? Patřily k zámku nějaké polnosti ? Co se na nich pěstovalo? Kam až ty polnosti sahaly ? Zasahovaly až do prostoru kopce Brusná ? Od zámku a jeho současného parku vede naučná stezka. Každý kdo projde touto nádhernou krajinou se vrací obohacen o zážitky na něž nemůže nikdy zapomenout. Ano, naše země je krásná a chraňme jí i budoucím generacím před hrozbami, které jí právě i v současnosti hrozí. Přestože jsem rodem z Vysočiny pak mě přátelé a kamarádi nazývají Hanákem z Vysočiny. Vážím si toho.
Děkuji vám.
Ing. Antonín Suchý
Heyrovského 27
779 00 Olomouc
09.06.2015 (17:34)
Havelka
27. listopadu 2014 jsem Vám dotaz přeposlal a dodnes nic :(
08.02.2015 (18:20)
Milan Klimeš ambooil@seznam.cz
Pro pana Havelku: Prosím přepošlete mi váš e-mailový dotaz, který jste posílal na knihovnu (klimes@ou.bludov.cz).Zkusím se informovat jak náročné je mít vlastní seznam knih na webu.
16.10.2014 (10:26)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 02.04.2021 (11:37)
Copyright (c) 2001 - 2021 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.