Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:
Josef Huf
Už jste nsi všimli, že kopretinám na Bludovských loukách je náramně jedno Lázně, je náramně jedno H., je snad až přespříliš jeno modlitba A JSOU KRÁSNÉ jenom tak, čistě a prostě jenom tak?

...to není odsouvání problémů, je hezké být bezlhostejný, ale možná ne tak zhurta!

...tak odlehčuji a zároveň přispívám - prvně na stránky obce Bludova :)
23.06.2004 (13:53)
Děd Vševěd
Pane Jarku, to je počteníčko. Díky za upozornění. Vzdávám se svého jména a jen valím bulvy.
28.05.2004 (22:29)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Rád bych zde upozornil návštěvníky stránek, kteří se zajímají o spor ohledně Bludovských lázní a shlédli dokument Habermanův mlýn, na aktualizaci webových stránek na adrese
http://www.sweb.cz/lazne_bludov/lazne_bludov/Restituce
Jedná se o důležité doplnění informací a souvislostí, které jsou dle mého názoru potřebné pro utvoření vlastního nestranného názoru na celou kauzu.
28.05.2004 (16:35)
Mistr Proper
Nebojsa se bojí, že se proflákne, že má s panem Riedlem už více jak rok intimní poměr. Ten kdo ale spatřil mluvit pana Riedla v televizi, tak už si stejne všiml, že je nějaky přihřátý. Asi ty prameny v lázních pěkně hicují.
28.05.2004 (13:12)
Návštěvník
Nebojso, proč si tak říkáš , když jsi alibista a ověřitelných věcí se bojíš. To už se dnes nenosí !
20.05.2004 (05:11)
Nebojsa
Ale notak pánové, já tyhle řeči nemám rád. Něco se kecne a pak to člověka mrzí...
19.05.2004 (21:26)
Igor Bezbolestný
Tak to už se skutečně těším. A hlavně se těším co na to Riedl. A mimochodem k tomu modlení. Ta jeho nábožná řeč k svěcení bludovského pramene... To byla teprve síla. Jak může někdo takový jako pan Riedl pronášet podobné přednášky??!?? To už je více než výsměch. Tím tak možná oblbne důchodce, které popřiváží z různých koutů republiky, ale ne rodilé bludováky. Až dokončí to své teologické vzdělávání, tak nám bude každou neděli v kostele přednášet, že krást, pomlouvat a lhát je hřích. A tohle bude teprve na zvracení...
19.05.2004 (14:46)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Návštěvníku, ty jsi snad četl můj článek, který jsem předevčírem napsal a který vyjde v příštím Bludovanu!
19.05.2004 (08:10)
Návštěvník
Kdo má z Riedla pocity na zvracení, ve starším vydání pořadu Mezi proudy by si užil!Tam se Riedl pro změnu modlí!Technická poznámka-všeználek Cvrk byl určitou dobu nevlastním otcem Riedla a 4x je uveden v jednom seznamu coby Zimerman. Komici !
19.05.2004 (05:51)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Tak tady došlo ke zjevnému nedorozumění. Tvůj první příspěvek a to nejen z mého pohledu vyzněl jako čistá ironie nad tím, že nám Hubert Habermann v seznamu chybí, když to byl podle svědectví pamětníků hodný člověk, který Čechům za války pomáhal.

Já se o tom nechci nijak přít. Na mě jistě není rozhodnout, koho mezi významné rodáky zařadit a koho nikoliv. Avšak já osobně bych ho tam klidně přidal. Stejně tak jako Zdeňka Pospíšila, jelikož díky němu jsme známí po celé republice jako lázeňská obec.

Takže bych řekl, že kdybychom tam tyto dva pány přidali, tak by se nad tím nikdo nepozastavil. Stejně tak, jako jsem tam přidal x rodáků předtím. A možná u některého by se také našel někdo, kdo by polemizoval, zda tam patří či nikoliv.
19.05.2004 (00:30)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Jarku, musím Ti oponovat. Podle mého názoru skutečně nemá být Hubert (za toho Otto se omlouvám) Habermann řazen mezi významné rodáky. Proč by měl?
Proto, že byl významný podnikatel prvorepublikové doby? Pak by tam měl být i František Ston, František Pospíšil či Zdeněk Pospíšil.
Proto, že za války pomáhal či přinejmenším neškodil Čechům? Pak by tam ovšem měla být i např. Gabriela ze Žerotína, u níž lze pomoc stíhaným Bludovským doložit archivními materiály.
Proto, že byl zavražděn podle všeho nikoli z národnostních, ale majetkových či jiných důvodů? I takových zavražděných bychom v bludovských dějinách pár našli.
18.05.2004 (17:41)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Důvod, proč Hubert Habermann chybí ve významných rodácích obce Bludov, není ten, že by snad chyběl v oné "top ten". Tam bezesporu patří. Důvodem je, že nejsem historikem a veškeré texty, které se na www.bludov.cz nachazí musím někde sehnat. A vzhledem k tomu, že zatím nikdo z bludovských historiků životopis Huberta Habermanna nesepsal (nebo o tom alespoň nevím), není ani na webových stránkách. Je to možná právě proto, že se jedná o tak citlivé téma. Ovšem po nedělním dokumentu Habermanův mlýn na ČT2 by to možná mohlo jít o to snáz.
18.05.2004 (13:23)
No Name
Jen jsem chtěl doplnit, že to nebyl Otto ale Hubert.
17.05.2004 (17:39)
Igor Bezbolestný
Můj názor je ten, že spousta lidí má o tom vůbec strach hovořit. Obvzláště pokud se zeptáte některého pamětníka a to hlavně proto, že potomci hlavních aktérů jsou mezi námi a vytahování tohoto tématu plodí pouze zlou krev. Nedivil bych se, kdyby v příštím Bludovanu zase někdo obhajoval svoji rodinu.
Jinak reportáž se mi moc líbila. Avšak, jak už tu padlo, i mne rozčiluje nestydaté vystupování pana Riedla. Je to zkrátka syn svého otce. Kdyby nepřišel zvrat v roce 1948, tak dnes dělal rodině Pospíšilů šoféra. Stejně jako jeho znárodňovatel taťka.
17.05.2004 (14:27)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Odpovídám na dotaz o Habermannovi. V seznamu významných rodáků není Otto Habermann uveden proto, že je sice rodák, ale ne asi tak významný, aby bylo uveden někde v "top ten". Podle svědectví pamětníků to byl hodný člověk, který skutečně Čechům za války pomáhal, či přinejmenším neškodil, ale takových byla řada. Podle stejných svědectví si také docela rád poseděl s kumpány v hospodě - se zmiňovaným Pazourem, pravděpodobným vrahem toho vypil nemálo.
Dokument byl vcelku vyvážený a objektivní, až na skandální vystupování Jiřího Riedla a klaky jeho spojenců (Karel Cvrk apod.). Minimálně z těchto dvou lidí se mi chtělo zvracet.
17.05.2004 (13:36)
Vlastimil Žák vlastimilzak@atlas.cz
Vážení,
právě se dívám na ČT2 - pořad Habermannův mlýn. Zajímalo by mne, proč tento Němec, váš významný rodák, není uveden na vašich stránkách právě v tomto seznamu.
Děkuji za vysvětlení.
Zdraví Vlastimil Žák z Litomyšle
P.S.:Stránky máte moc pěkné
16.05.2004 (22:06)
Vladislav John vladislav.john@email.cz
Chvalim tvurce stranek, ma to uroven.
19.04.2004 (10:23)
No Name
Asi se v Bludově nic neděje. Možná kromě třenic ohledně čističky.
25.03.2004 (23:35)
Vendula Pukyšová VendulaPukysova@seznam.cz
nuuuudaaaa
25.03.2004 (18:57)
Lubomír F.S. Znoj LFSZ@centrum.cz
Zdravím všechny návštěvníky těchto stránek. I přesto, že je fotografií Bludova na těchto stránkách poměrně dost, nabízím vám další zde http://znoj.bludov.cz/reports/bludov/photos.htm
20.02.2004 (16:57)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 02.04.2021 (11:37)
Copyright (c) 2001 - 2021 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.