Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:
MUDr. Zdeněk Pospíšil pospisil@spk.cz
Vážený pane Jane Sedláčku, nesoudím Dr. Riedla za to, co dělal jeho otec. Soudím jej za to, že zodpovědně pokračuje v díle svého otce. Ač nejsem o mnoho starší než Vy, již i já bojuji několik let s jeho lžemi, zastrašováním, pomlouváním mé rodiny, mě samotného se snažil v mladším věku manipulovat svými dopisy proti mé vlastní rodině. Myslíte si, že pořad Klekánice - Lázeňské tahanice vznikl jen sám o sobě? Že není tendenční? Kdo si ho nechal natočit? Vy jste neviděl pořad Habermannův mlýn? Co Vám řekli staří bludováci o jeho výpovědi? Vy jste neviděl lživé dokumenty u soudů a na ministerstvech, kde Dr. Riedl dělá z Pospíšilů bestie, vrahy a gaunery a podvodníky.
Dělá-li Dr. Riedl dobře svoji práci, mohou posoudit lékaři. Principy jeho léčby těžko najdete v učebnicích současné medicíny.
24.06.2004 (20:32)
Milena Pospíšilová st.
Souhlasím s Josefem Hufem. Dost bylo Pospíšilů! Ty kopretiny na bludovských loukách jsou opravdu krásné, jak ráda bych mezi nimi chodila se svým mužem, kterého mi vzala štvavá kampaň Dr. Riedla. Jak já to mám v té své hlavě srovnat, když mi mozek pracuje zatím dobře. Poraďte. Vše nejlepší k dnešnímu svátku Janu Sedláčkovi.
24.06.2004 (20:15)
Jan Sedláček sedlacek@datecore.net
V prvé řadě: Synové by neměli nést odpovědnost za hříchy otců. Proč by někdo nemohl dělat nějakou práci, když ji ovládá a dělá ji dobře. Pokud tedy pan Riedl koupil lázně za zvláštních okolností, měl by být lidmi souzen za to, že koupil lázně za divných okolností. Ne za to, že jeho otec lázně znárodnil a za to, že jeho otec někomu zničil život. Za to snad on nemůže.

Otázka vzdání se lázní byla řečnická, to bohužel nechtělo být pochopeno.

Nemyslím si, že vlastnit majetek o který se nikdo 40 let nestaral je jednoznačná výhra.
24.06.2004 (17:29)
MUDr. Zdeněk Pospíšil pospisil@spk.cz
Taktéž jsem zcela nepochopil otázku pana Jana Sedláčka. Ve prospěch koho se mám lázní vzdát?
Měl jsem je nechat celé Dr. Riedlovi, když je jeho otec znárodnil, měl podíl na uvěznění mého otce v jeho 24 - 30 letech mladého života, na uvěznění děda a strýce na dlouhé roky? Když zničil život babičce, která střídavě jezdila po kriminálech za manželem a za synem, která ještě v padesátých letech splácela vyměřenou milionářskou daň? Která manželstvím se svým mužem připravila strasti svým rodičům? Když moji předci byli vyhnáni z domova, můj táta si nový domov dokázal znovu vybudovat, ale Riedl stále uboze bydlí v ukradeném. Ostatně, až Vám ukradnou auto,
budete mít dobrý pocit z toho, že je v rukách potřebného a nebudete po něm pátrat? Víte, kolik Dr. Riedl za lázně zaplatil? Já prostě cítím odpovědnost za jméno, které mám po dědovi a tátovi. Chcete-li se mě na něco zeptat, uvádím na stránkách svůj mail. Mr. Proper, rád Vám své majetky převedu, ale musíte mě na nich nechat pracovat, jsem na to zvyklý.
24.06.2004 (16:46)
Milena Pospíšilová ml. milena.pospisilova@seznam.cz
Souhlasím s oběma předchozími příspěvky - otázka pana Sedláčka je opravdu nesmyslná a řekla bych, že dost hloupá.

Je to velmi jednoduchá úvaha myslet si, že vlastnit majetek, o který se nikdo 40 let pořádně nestaral, jen ve stylu Potěmkina stavěl kulisy a státní peníze mizely bůhví kam, je nějaká výhra? Mít majetek je přeci závazek, starosti, nikdy nekončící práce, ale to jaksi nikdo pořádně nevidí, nebo spíš nechce vidět.
24.06.2004 (16:29)
Mistr Proper
Na mně. Přepište to všechno na mně. Já si to zasloužím. Bydlím celkem blízko lázní a nemusel bych proto dojíždět za prací až do Šumperka. Takže jestli tuto knihu čte MUDr. Pospíšil a souhlasil by, tak se jistě domluvíme.

Nazávěr mi ale nezbývá než souhlasit s předchozím přispěvkem. Co je to za přiblblou otazku?
24.06.2004 (15:57)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Nevim, zda MUDr. Pospisil tyto stranky cte - jeho prispevek jsem tady nikde nenasel. Ale jeste nez pripadne odpovi, tak se chci zeptat J. Sedlacka, v ci prospech by se meli Pospisilovi lazni vzdat. Ve prospech reditele statniho podniku Statni lecebne lazne Bludov MUDr. Riedla? Nebo ve prospech "nas vsech"? To uz tady nejakych ctyricet let bylo... Nebo v ci prospech? Od J. Sedlacka sice pekna otazka, ale nezodpoveditelna, protoze nesmyslna.
24.06.2004 (14:39)
Jan Sedláček sedlacek@datecore.net
Souhlasím s Josefem Hufem.

A taky bych se chtel na neco zeptat pana Pospisila: Vas pripad s panem Riedlem sleduji z pohledu laika a neodvazuji se nekoho soudit. Kazdopadne nalezl jsem na Vasich stránkách zmínku o tom, že Vám nejde o majetek, ale o spravedlnost-tomu rozumím a je to správné. Ale řekněte mi, jestli by jste byl ochoten vzdát se, v případě vítězství u soudu, takového majetku (hodnota nemovitostí a pozemků je odhadnutá na cca 25 mil. Kč)?
24.06.2004 (12:40)
Josef Huf
Už jste nsi všimli, že kopretinám na Bludovských loukách je náramně jedno Lázně, je náramně jedno H., je snad až přespříliš jeno modlitba A JSOU KRÁSNÉ jenom tak, čistě a prostě jenom tak?

...to není odsouvání problémů, je hezké být bezlhostejný, ale možná ne tak zhurta!

...tak odlehčuji a zároveň přispívám - prvně na stránky obce Bludova :)
23.06.2004 (13:53)
Děd Vševěd
Pane Jarku, to je počteníčko. Díky za upozornění. Vzdávám se svého jména a jen valím bulvy.
28.05.2004 (22:29)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Rád bych zde upozornil návštěvníky stránek, kteří se zajímají o spor ohledně Bludovských lázní a shlédli dokument Habermanův mlýn, na aktualizaci webových stránek na adrese
http://www.sweb.cz/lazne_bludov/lazne_bludov/Restituce
Jedná se o důležité doplnění informací a souvislostí, které jsou dle mého názoru potřebné pro utvoření vlastního nestranného názoru na celou kauzu.
28.05.2004 (16:35)
Mistr Proper
Nebojsa se bojí, že se proflákne, že má s panem Riedlem už více jak rok intimní poměr. Ten kdo ale spatřil mluvit pana Riedla v televizi, tak už si stejne všiml, že je nějaky přihřátý. Asi ty prameny v lázních pěkně hicují.
28.05.2004 (13:12)
Návštěvník
Nebojso, proč si tak říkáš , když jsi alibista a ověřitelných věcí se bojíš. To už se dnes nenosí !
20.05.2004 (05:11)
Nebojsa
Ale notak pánové, já tyhle řeči nemám rád. Něco se kecne a pak to člověka mrzí...
19.05.2004 (21:26)
Igor Bezbolestný
Tak to už se skutečně těším. A hlavně se těším co na to Riedl. A mimochodem k tomu modlení. Ta jeho nábožná řeč k svěcení bludovského pramene... To byla teprve síla. Jak může někdo takový jako pan Riedl pronášet podobné přednášky??!?? To už je více než výsměch. Tím tak možná oblbne důchodce, které popřiváží z různých koutů republiky, ale ne rodilé bludováky. Až dokončí to své teologické vzdělávání, tak nám bude každou neděli v kostele přednášet, že krást, pomlouvat a lhát je hřích. A tohle bude teprve na zvracení...
19.05.2004 (14:46)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Návštěvníku, ty jsi snad četl můj článek, který jsem předevčírem napsal a který vyjde v příštím Bludovanu!
19.05.2004 (08:10)
Návštěvník
Kdo má z Riedla pocity na zvracení, ve starším vydání pořadu Mezi proudy by si užil!Tam se Riedl pro změnu modlí!Technická poznámka-všeználek Cvrk byl určitou dobu nevlastním otcem Riedla a 4x je uveden v jednom seznamu coby Zimerman. Komici !
19.05.2004 (05:51)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Tak tady došlo ke zjevnému nedorozumění. Tvůj první příspěvek a to nejen z mého pohledu vyzněl jako čistá ironie nad tím, že nám Hubert Habermann v seznamu chybí, když to byl podle svědectví pamětníků hodný člověk, který Čechům za války pomáhal.

Já se o tom nechci nijak přít. Na mě jistě není rozhodnout, koho mezi významné rodáky zařadit a koho nikoliv. Avšak já osobně bych ho tam klidně přidal. Stejně tak jako Zdeňka Pospíšila, jelikož díky němu jsme známí po celé republice jako lázeňská obec.

Takže bych řekl, že kdybychom tam tyto dva pány přidali, tak by se nad tím nikdo nepozastavil. Stejně tak, jako jsem tam přidal x rodáků předtím. A možná u některého by se také našel někdo, kdo by polemizoval, zda tam patří či nikoliv.
19.05.2004 (00:30)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Jarku, musím Ti oponovat. Podle mého názoru skutečně nemá být Hubert (za toho Otto se omlouvám) Habermann řazen mezi významné rodáky. Proč by měl?
Proto, že byl významný podnikatel prvorepublikové doby? Pak by tam měl být i František Ston, František Pospíšil či Zdeněk Pospíšil.
Proto, že za války pomáhal či přinejmenším neškodil Čechům? Pak by tam ovšem měla být i např. Gabriela ze Žerotína, u níž lze pomoc stíhaným Bludovským doložit archivními materiály.
Proto, že byl zavražděn podle všeho nikoli z národnostních, ale majetkových či jiných důvodů? I takových zavražděných bychom v bludovských dějinách pár našli.
18.05.2004 (17:41)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Důvod, proč Hubert Habermann chybí ve významných rodácích obce Bludov, není ten, že by snad chyběl v oné "top ten". Tam bezesporu patří. Důvodem je, že nejsem historikem a veškeré texty, které se na www.bludov.cz nachazí musím někde sehnat. A vzhledem k tomu, že zatím nikdo z bludovských historiků životopis Huberta Habermanna nesepsal (nebo o tom alespoň nevím), není ani na webových stránkách. Je to možná právě proto, že se jedná o tak citlivé téma. Ovšem po nedělním dokumentu Habermanův mlýn na ČT2 by to možná mohlo jít o to snáz.
18.05.2004 (13:23)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 05.10.2019 (13:43)
Copyright (c) 2001 - 2019 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.