Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:
Michal Uhrák
Dobrý den všem.
Bludov nemá jiný chatovací server ale o to mi nešlo. O tom jak to bylo s lázněmi mám své představy a informace ale psát o nich nechci protože by to znamenalo jen přilévání oleje do ohně.Je jisté každý z těch kdo se vyjadřuje k problematice lázní má kus pravdy.A v tom je problém. Soucítím s Vámi a chápu Vás a Vaši snahu, ale myslím si, že tahle stránka nebude pro mnoho "mladých lídí" místem kde se mohou dozvědět něco o "temné minulosti obce". Je to stránka plná osobních názorů a často i vzájemných antipatií.
viz : Andy
Ještě mi ji nenatrhli,tak mi vlez na záda.Je to blbost!!Máte snad vidiny,nebo máš!Je to směšné

14.01.2006 (17:18)
Milena Pospíšilová st.
A má Bludov jiný chatovací server?Kde se mladí lidé mohou dovědět něco z temné minulosti své obce? Zesnulý manžel, který 6 let nadějného mladého života prožil nesmyslně kvůli lázním v brutálním kriminále, v 90. letech říkal:"Pozorně se dívej, kdo teď krade a tuneluje. Ale další jeho potomci už budou vystupovat jako ctihodní občané".Pracovitých lidí s morálními zásadami žije v Bludově přece dost a ti by mohli být vzorem, ne?
13.01.2006 (08:11)
Michal Uhrák
Pro Honzu S.
Ahoj a pěknou něděli...
Jak jsem psal nejsem žádný odborník na pozemní stavitelství a nemůžu to hodnotit...věřím ale, že už by se nějaké řešení našlo. Myslím, že poměrně dobrým příkladem je kruháč právě vě zmiňované Červené Vodě, je taky u sjezdu z kopce(ovšem nejde to srovnávat dokonale). Mám spíš obavu z toho aby tím řešením nebyl kruháč o velikosti "co se tam vejde" protože si myslím, že tam moc místa není.

A ještě malý vzkaz pro "návštěvníky a taky návštěvníky apod." Zkuste pro změnu nějaký chatovací server tam si taky můžete anonymně říkat (psát) co chcete...

08.01.2006 (10:42)
Taky návštěvník - pro návštěvníka
Vážně netuším, proč se obracíte zrovna na p. Sedláčka......
Celkově celá návštěvní kniha je o ničem (teda až na tu křižovatku u zámku)
k lázním: neřešte to pane, to je případ ztracenej.......
07.01.2006 (09:56)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Pro Honzu S.:
ad lazne - prosim, abys nam vsem ozrejmil, jak to tedy vsechno bylo, kdyz ne tak, jak jsem psal. Tedy - za jake penize se lazne postavily, v jakem stavu byl Z. Pospisil st., kdyz psal zavet, zda byl nebo nebyl rozvedeny, jak rozhodovaly jednotlive instance soudu - a proc rozhodovaly rozdilne. A taky - prosim - kdy vydal reditel statniho podniku lazne pi. Bartonove (a den pote od ni odkoupil) a zda tehdy platil nebo neplatil rozsudek sumperskeho soudu.
Ad zastupitelstva - nepodsouvej mi, co jsem nerekl. Nikdy a nikde jsem nerekl, ze JUDr. Sedlacek je diletant. Moc dobre vi, kdy, pred jakym forem a co rika a moc dobre s tim umi pracovat. A jeho pozice v zastupitelstvu je v urcitem smeru vyborna prave kvuli jeho pravnickemu vzdelani, ktere VSEM ostatnim chybi. Na jeho nazory pravnicke skutecne snad vsichni nebo skoro vsichni zastupitele daji. Je to podobne, jako kdyz by jediny lekar v nejake skupine rekl o urcite nemoci, ze se musi lecit urcitym zpusobem - urcite mu malokdo zacne odporovat s tim, ze si mysli neco jineho.
Ostatni nechavam radeji bez odpovedi...
06.01.2006 (10:53)
Návštěvník - pro pana Jana Sedláčka
Pane Sedláčku, již delší dobu se zamýšlím nad tím, co svými příspěvky do návštěvní knihy chcete vlastně říct. Dnes jsem se opět utvrdil v tom, že by bylo vhodnější, kdybyste se začal zabývat něčím smysluplným...
06.01.2006 (08:42)
Jan Sedláček
Pro Michala U.:
Ahoj Michale, teď jsem četl tvůj příspěvek a napadla mě jedna věc, na kterou bych se tě rád zeptal. Setkal ses vůbec někde s kruháčem, který by byl v takovém "sklonu"? Když teď o tom přemýšlím, tak v podstatě všechny kruháče, které jsem po republice viděl, jsou na rovinkách. Je to možná jen takovej detail, ale třeba kvůli tomuto by to vůbec nebylo reálné. I když ono dneska se dá vyřešit všechno a asi by se terén nějak "zarovnal". Těžko říct.
06.01.2006 (08:04)
Jan Sedláček
Pro Standu B.: přenesení oslovení ti odpouštím.
V žádné argumentaci se nemíjíme (mimochodem hodně odporná politická hláška). Na tvoje otázky odpovídám - ano vím, z jakých peněz byly lázně postaveny a také vím, jak to bylo s odkázáním. Vím to. Myslíš, že jen tak mluvím o něčem, aniž bych o tom měl aspoň základní informace? Tak jak to říkáš, mi to nepřijde normální a spravedlivé, jako miliarda dalších věcí na světě. Přesto mám na věc jiný názor než ty a nemůžu si pomoci, ale přijde mi, že právě tento fakt nemůžeš překousnout. Protože otázkou je, jestli je, resp. bylo, všechno tak, jak se tady uvádí. Tak jak uvádíš např. ty. To, že si to ty myslíš, a že je to tvoje nejhlubší přesvědčení ještě neznamená, že to lze pokládat za jedinou spravedlnost.
Co se týče zastupitelstev, tak si hodně odporuješ. Děláš z mého otce téměř diletanta, který neví co říká a na druhé straně říkáš, jak má obrovsky silný hlas na zastupitelstvu, že ostatní zastupitelé respektují jeho názor. Proč asi? Že by třeba v minulosti něco dokázal? Že by u lidí, potažmo u vzorku lidí (zastupitelstva), měl dobrý kredit?
Co se týče "veřejně i neveřejně po čase prohlašuje opak toho, co tvrdil před časem" tak na to ti odpovídám jediné - zameť si před vlastním prahem a pak kritizuj druhé. Věř tomu, že jsem byl sám svědkem nepříjemností, které způsobily tvoje dedukce (totiž promiň - informace).
Stando, některých tvých názorů si vážím, ale nevytahuj, prosím, tyto věci. Aspoň ne zde, protože sám dobře víš, že máme jiný názor, že se v těchto tezích neshodneme a tudíž, že nemá smysl to tu řešit. Ovšem pokud do toho budeš pořád šťourat, tak věz, že bez odpovědi to nenechám.
Pěkný víkend.
06.01.2006 (07:58)
Andy
Ještě mi ji nenatrhli,tak mi vlez na záda.Je to blbost!!Máte snad vidiny,nebo máš!Je to směšné
05.01.2006 (14:28)
Michal Uhrák
Zdravím všechny přítomné známé i neznámé...
Co se týká kruháče, je jasné že mu moc nefandím, myslím si:
a) naše společnost pro jízdu po nich nemá "cit" a je to jen technické (levnější) řešení křižovatek.(semafory se holt musí opravovat a provoz něco stojí.)
b) nejsem si jistý nakolik to prospěje vzhledu obce
c)Nejsem si jistý jestli to přispěje zrychlení a zjednodušení provozu přes obec
d) souhlasím s názorem že semafory se dají narozdíl od kruháče demontovat... kdo ví jak to bude s dopravou přes obec pokud se někdy dodělá obchvat.
Je jasné,že jsou to jen moje laické názory a že by se vše muselo zakreslit, vymodelovat propočítat....
Ale ještě jeden nápad bych si dovolil přidat. co se zeptat obyvatel v Červené vodě?Kruháč mají a tranzitující doprava jim jde také přes celou obec.A co se zeptat řidičů kteří tudy jezdí?
Co se omezení rychlosti týká souhlasím s tím udělat cokoliv co je možné... co je možné nevím, nejsem právník,ale myslím, že s pronájmem firmy by to nebylo marné...
03.01.2006 (22:50)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Pro Honzu S.: promiň, že jsem přenesl oslovení běžně užívané u nás doma i k vám.:)
K Riedlovi: bohužel se míjíme v argumentaci - ty (a v převážné většině případů i Tvůj otec) argumentujete podle práva, já podle spravedlnosti. A ty se bohužel v současné české společnosti velmi často míjejí. Pak mohou být skutečně podle práva lázně Riedlovy a Švédovy (i když i o tom lze polemizovat - viz názor ministra zdravotnictví v dopise Pospíšilům), ovšem podle spravedlnosti přišly oba pánové k majetku cestou zlodějskou. Víš třeba, z jakých peněz byly lázně postaveny? Že to bylo z věna manželky zakladatele lázní? A že on podle všeho v pomatení smyslů v závěru života takto vybudované lázně odkázal (ač nerozvedený) své družce a manželce a jejím zákonitým dědicům nezbylo nic? Přijde Ti to normální a spravedlivé?
K Tvému otci a zastupitelstvům: přijď se někdy podívat. I kdybych zjistil deset zákonů, když bude chtít, prohlásí - a já si myslím, že to je nezákonné. Viz případ někdy ze září, kdy zpochybnil právní rozklad jiné ADVOKÁTNÍ kanceláře a označil ho za nesmyslný. V takové atmosféře (kdy odmítá třeba respektovat nálezy krajského úřadu při auditu) je skutečně nemožné prosadit něco, o čem z pozice jediného právníka v zastupitelstvu prohlásí, že o tom nelze hlasovat. Ostatní zastupitelé mají v sobě tolik slušnosti, že v takovém případě skutečně věc odloží.
A to vůbec nemluvím o tom, kdy veřejně i neveřejně po čase prohlašuje opak toho, co tvrdil před časem (nemožnost zavázat někoho smlouvou k činnosti, obhajoba a posléze popření možnosti vyvlastňovat kvůli cyklistické stezce apod.).
03.01.2006 (11:44)
Jan Sedláček
Pro Standu Balíka: Jak familiérně jej nazýváš tatínkem. :)) Ale ne, to teď není důležité.
Co se týče (opět) toho kdo, je a není zloděj, tak tě můžu ubezpečit, že by mi to vysvětlil naprosto stejně, jak jsem psal minule.
Co se týče měření rychlosti. Vysvětlovat bych mohl, ale to ještě neznamená, že nebude postupovat dle svého přesvědčení. Navrhuji ti v tomto ohledu vyhledat patřičný zákon, který to povoluje a potom předkládat. Spoj se s nějakým právníkem, který má stejný názor a rád ti pomůže a pak třeba uspěješ. Třeba se zkus obrátit na mého bratra. Já vím, že to možné je, ale v tomto ti nepomůžu. Apropo jeden člověk v zastupitelstvu může smést ze stolu nějaký návrh? To se mi moc nezdá...Neházej všechno na jednoho člověka!! PS: To víš, když táta musí po nocích pročítat některé nesmyslné návrhy zastupitelstva, aby na ně včas upozornil, tak toho času na povídání moc nezbývá... :))
03.01.2006 (10:09)
Jan Sedláček
XY + Marie - nechcete se nám představit? Takhle jsou Vaše příspěvky dost pochybné.
Marie, buď jsem Váš příspěvek nepochopil nebo nejste do situace úplně zasvěcena Vy... Můžete mi, prosím, ještě jednou normálně napsat, co jste chtěla říct?
03.01.2006 (09:54)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Pro Honzu Sedláčka: škoda, přeškoda, že nemáte s tatínkem čas, abyste si popovídali. Jednak by Ti mohl vysvětlit, že když někdo vztáhne ruku po tom, co není jeho, je zloděj.
Jednak bys mu mohl vysvětlit, jak je to s tím měřením rychlosti. Na předminulém zastupitelstvu jsem totiž navrhoval totéž co Ty - abychom najali soukromou firmu na měření rychlosti (nikoli vybírání pokut - to musí dělat OÚ). Ale byl to právě JUDr. Sedláček, který to smetl s tím, že to naše zákony neumožňují. A to přes to, že jsem uvedl města, kde se tak děje. Tak si, prosím, najděte chvilku a popovídejte si.
02.01.2006 (10:33)
Marie - pro Jana Sedláčka
Jsem z Bludova, jen o pár roků mladší než Vy. Jsem studentka, svého času jsem také uvažovala o studiu práv. Buhužel nebo bohudíky se takto nestalo a věnuji se jinému oboru. Naštěstí proto, že jsem brzy pochopila, jak špatně se u nás právo prosazuje. Vy a Váš otec jste toho příkladem. Snad někteří lidé ve vesnici jsou s Vámi za jedno, ale určitě jich je daleko méně než těch, kteří ví, kdo lázně postavil a jak se jmenují jeho potomci. Bohužel je to jak říkají moji rodiče, zase se lidé bojí.
30.12.2005 (23:47)
XY
Krasne Vanoce vsem v Bludove!
Prece jenom , jsme krasna vesnicka, ale to je asi tak vsechno!
Proc stavet kruhac? tak snad prvne vyzkousim kameru nebo semafory a pak kdyz to nebude fakcit tak budu zvazovat kruhac?
Jeja, na tom se zase nekdo napakuje!
30.12.2005 (23:18)
Jan Sedláček
Co se týče kruháče u zámku, tak by určitě nebylo od věci nechat zakreslit situaci a zpracovat aspoň studii. Dobrý nápad má S. Balík, jak píše níže - bude dobré najít v některém podobném městečku obdobnou dopravní situaci. Já osobně si myslím, že kruháč by rozhodně nevedl k tomu, že by se křižovatka "zasekala", jak píše M. Uhrák a semafory jsou také docela dobrá věc, ale kruháč je rozhodně estetičtější a určitě bezpečnější (jsem fanda kruháčů:)). Je sice pravda, že nehod se aktuálně na křižovatce taky moc nestává, ale bezpečnostní přínos by byl nezanedbatelný. Minimálně při výjezdu ze směru od kostela. Tam je to opravdu mnohdy o život.
Pokud to tady čte někdo z OÚ, tak spočítal třeba někdo, kolik by stálo koupit zařízení na měření rychlosti? Pokuty teď může vybírat už i soukromá firma. Myslím, že by to určitě přineslo spoustu peněz, téměř nikdo, kdo jede ze šumperka dále k nealku nedodržuje danou čtyřicítku.
29.12.2005 (08:38)
Jan Sedláček - "odpověď" p. Pospíšilové
Jak chcete...
Aspoň sem někdy napište, proč jste vlastně lázně nedostali. A ne vždy jen to, že je Riedl zrůda.
29.12.2005 (08:28)
M.Pospíšilová- vzkaz pro pana Jana Sedláčka
Zdravím Vás.Úplně mě svědí ruka, jak ráda bych Vám šťavnatě odpověděla.Držím se proto,že Váš pan otec je stále ještě právním zástupcem mé rodiny,takže odpovědi na některé Vaše dotazy byste mohl mít teoreticky z první ruky.Nemyslíte? A propos.Jak u Vás doma nazýváte člověka, který si přivlastní něco, na co nemá nárok ?
28.12.2005 (14:45)
Uko TuhareTakišima
Kéš Haré!!!Vang zhang.xe may con cho duare nunha Andy xe o to.kol mea xay vungahay oalk.iok huangy nuguhe ukuma kaleho balgahoa.
Con chao meo xay.Nha dao vexoa!!!!
28.12.2005 (10:50)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 05.10.2019 (13:43)
Copyright (c) 2001 - 2019 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.