Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Jen aby dokument na Megavideo.com vydržel. Poté by celá nová stránka Habermannův mlýn ztratila smysl. Pod článek jsem vložil i zajímavé odkazy, které byly uvedeny níže v příspěvcích. Na závěr bych ještě upozornil, že na serveru Megavideo.com je možné zdarma zhlédnout asi hodinu videa. Poté je nutné čakat nějakou dobu.
24.10.2010 (21:47)
david
Vyborny napad s tim dokumentem Habermannuv mlyn. Uz dlouho jsem ho hledal, abych se na nej mohl znova podivat..
24.10.2010 (19:34)
Komenda
Pane Balíku, vaše argumenty chápu, pravděpodobně stejně, jako chápete vy ty moje. Takže asi není třeba si něco dalšího vysvětlovat.
Díky za reakci.
23.10.2010 (14:24)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Pro zajímavost, dokument Habermannův mlýn z roku 2003 je možné již nějakou dobou shlédnout na Internetu. Původně jsem očekával, že bude z důvodu autorských práv stažen, ale zatím se tak nestalo. Odkaz zde.
22.10.2010 (18:46)
Balík Stanislav starší balik@bludov.cz
Pane Pavle, doporučuji Vám pokud máte opravdový zájem se s celou kauzou Habermann podrobně seznámit udělejte si jedno dopoledne či odpoledne čas a zajděte si do Státního archivu v Šumperku - je to na ulici Bří. Čapků 35 u bývalé cihelny. Přijdete do studovny k okénku,prokážete se průkazem, řeknete \"Habermann\" - pozor to není heslo, ale už jsou na to zvyklí, paní, která má službu sáhne do příslušné přihrádky a podá Vám celý útlý spis včetně několika výpovědí vraha- po jejich přečtení pochopíte proč vraždil. Pokud nebudete s tím co jste si přečetl spokojen doporučuji Vám totéž co paní Pospíšilová - vyhledejte si článek redaktorky Rybičkové, která sestavila doposud nejucelenější popis toho co se tehdy stalo-kromě toho že se setkala se mnou setkala se také s v Zábřeze žijícím příbuzným vdovy po Habermannovi, prostudovala celý spis na který Vás odkazuji. Pokud Vám to bude málo můžete kontaktovat i mne, do článku se nedostala třebas informace, že MUDr Karel Boleslav, který měl mrtvolu Habermanna v márnici na hřbitově v Chromči ohledávat přišel z Brna do Bludova až na podzim roku 1946 \"tisícdevětsetčtyřicetšest\". Po seznámení se s těmito dostupnými skutečnostmi možná pochopíte, že televizní pořady, kde z okna ukazuje MUDr Jiří Riedl \"tam byl zakopán Habermannův poklad\" jsou pouhé účelové smyšlenky vymyšlené k \"zametení\" skoro stejného svinstva jako byla vražda mlynáře Habermanna.
19.10.2010 (18:17)
Milena Pospíšilová PospisilovaMilena@seznam.cz
Pavle, nezlobte se, ale já vašemu vyjadřování fakt nerozumím. Kdo je proboha v celém tom vymyšleném příběhu na vysokém postu? A co to je za termín? Dnes se přece věci nazývají pravým jménem. Tak se ptejte, diskutujte a třeba se podepište celým jménem. Stan. Rybičková zveřejnila před 14dny v Deníku.cz archívní dokumenty o případu Habermann. Přečtěte si to.
19.10.2010 (17:05)
Pavel
Nikoho konkrétního namysli nemám. Jen jsem zaslehl takové spekulace,že proto film a kniha jsou tak daleko od pravdy. Kolem této kauzy je i po těch letech mnoho otazníků a fám !
Jestli by neměl někdo napsat o Habermanovi a okolnostech napsat knihu nebo alespoň brožuru. A napsat konečně skutečnou pravdu bez příkras, padni komu padni!
19.10.2010 (16:10)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Pane Komenda, díky za reakci. Novinový článek nutně ze své povahy pracuje se zjednodušováním. Určitě si nemyslím, že všichni vstřebají film... Nicméně řada mých známých jak z Bludova, tak mimo byla po shlédnutí filmu velmi překvapena, když jsem jim řekl, že to bylo jinak.
Film není pouze inspirovaný - on používá konkrétní jméno a výsledek události a fabuluje k tomu jiný příběh. Ano, není to dokument, pak se ale měl jmenovat jinak.
K Pavlovi - archivní materiály, které budou přetištěny i v Bludovanu, jasně svědčí o vrahovi. Potomek nikoho z eskorty, pokud vím, není na žádném vysokém postu. Koho konkrétně máte na mysli?
18.10.2010 (21:13)
Pavel
Ano souhlas s panem Komendou !!
Vždyť ten film je pouze inspirovaný touto událostí! Normální člověk ví,že skutečnost byla jiná !Není to dokument ! Kdyby to bylo podle skutečností, asi by se to opravdu mnohým lidem nelíbilo! Třeba potomci těch lidí, co se na této záležitosti podílelo jsou třeba ve vysokých postech?!!
Souhlasím s Vaškem zveřejnit, ať je jednou pro vždy jasno a nic nezatajovat!
18.10.2010 (15:34)
Komenda
Na recenzi doktora Balíka je jistě mnoho pravdy. Emoce té doby se dnes opravdu těžko chápou a lze pochopit lidi mstící se po prožitém válečném utpení čemukoliv německému. Píšu „pochopit“, nikoliv „ospravedlnit“.
Přesto je článek pojat v podivném černobílém vidění, že totiž všichni vstřebají film jako autentický popis událostí, jinak řečeno, podle autora si všichni budou myslet, že jak to je ve filmu, tak se to opravdu stalo. O tom svědčí například věta „za chvíli nikdo nikomu nevymluví, že se v Habermannově mlýně nestalo přesně to, co je ve filmu.“
Rád bych doktora Balíka ujistil, že ne všichni jsou tak lehce manipulovatelní kinematografií, jak uvádí. Nevím, jestli vychází z vlastních zkušeností se svými příbuznými nebo známými, ale přestože je v tomto národě většina lidí, co dává přednost kýčovitým reality show nebo přitroublým seriálům, pořád je spousta diváků, kteří si dokáží vytvořit vlastní úsudek a rozhodně jim k tomu nestačí jediný zdroj, například celovečerní film.
Ano, opravdu existují lidé, pro které to, co je v televizi, není jedinou pravdou. Dokáží přemýšlet v souvislostech a nepřijímají informace stylem: je to v televizi (kině), tak je to pravda.
Těch, kteří filmu uvěří a nebudou dál pátrat po pravdě, bude asi většina, ale s nimi stejně nic nehne. Ale tvrdit, že to filmařům „sežerou“ všichni, je podcenění inteligence diváka. Opravdu nejsme všichni takoví „troubové“, jak píšete.
17.10.2010 (19:44)
vašek
Četl jsem Váš článek.
Víte co, já bych v Bludovanu zveřejnil veškeré důkazy a dokumenty
týkající se smrti Habermanna. Vzpomínky pamětníků na Habermanna. Ať je jednou pro vždy jasné, jak to bylo a co byl pan Habermann za člověka.
Aby už byl konec spekulacím.
17.10.2010 (10:21)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Zveřejňuji zde svůj článek z Lidových novin k filmu Habermannův mlýn. Klikněte zde.
13.10.2010 (14:16)
david
Díky za uveřejnění dalších filmových týdeníků a těším se na další.
28.09.2010 (21:41)
trepifajxl
dají se někde získat nebo vypůjčit plány bludovského kostela? jde mi o vnější rozměty.
25.09.2010 (13:09)
to Nina
Trailer Habermannův mlýn !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5vQhz209YxY

17.09.2010 (18:24)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Ad 1) Pan(í) GKH napsal to, co vím o případu i já. A ano, mé stanovisko je shodné s jeho (její).
Ad 2) 6.8. jsem na této návštěvní knize napsal: "Z toho důvodu se mi zdá dobrým nápadem VRÁTIT sv. Jana po dvaceti letech tam, kde stál 180 let - k vodě."
01.09.2010 (20:07)
Ještě k sochám:
Panu Stanislavovi Balíkovi ml.: Vyzýval jsem zastupitele, aby se k incidentu kolem restaurování a přemístění sochy sv. Jana veřejně vyjádřili. Pokud je Tvoje stanovisko jako zastupitele shodné s pisatelem(kou) GKH, tak mi to stačí.
Z Tvého postoje k přemístění sochy sv. Rocha se dá odvodit, že stejně vehementně budeš podporovat i vrácení sochy sv. Jana do prostoru, kde stával před lety.
01.09.2010 (14:16)
BL
Děkuji za odpověďi jak p.Stanislavu Balíkovi, tak i Mikimu.
31.08.2010 (22:21)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Pane Klimeš, na co jsem neodpověděl? Pan(í)? GKH odpověděla ohledně postoje H. Wiesnera, já odpovídal na otázky Kdekoho. Co se týče sochy sv. Rocha - ano, je to tak, že u cesty na Zámeček zůstane asi jen sokl. Hodně mi to vadí, loni k tomu zaujala Komise kulturní, mládeže a sportu, jejíž jsem předsedou následující stanovisko, které tlumočila radě obce: "Komise se domnívá, že i přes určité náklady obce by socha měla být umístěna na původní místo, zvláště když se jedná o kopii (informace o tom, že se jedná o betonovou kopii by klidně mohla být u sochy umístěna). Sochy, kříže a kapličky mají v bludovské krajině významné krajinotvorné místo; jejich sestěhováním ke kostelu přijde Bludov o část své krásy. Socha stála na místě přes 325 let; přestěhujeme-li ji, můžeme stejně přestěhovat sochu sv. Rozálie, Beránka, Boží muka a kříž od kostelíčka apod. Komise proto apeluje na radu, aby změnila své původní rozhodnutí a kopii sochy sv. Rocha nechala umístit na původní místo."
31.08.2010 (10:19)
Socha sv. Rocha: Pisateli BL : originál sochy sv. Rocha je umístěn v 1 patře bludovské radnice. Kopie před vstupem do areálu žerotínské hrobky u kostela sv. Jiří v Bludově. Na původním místě podél cesty na zámeček zůstal (a asi zůstane) jen sokl.
31.08.2010 (09:29)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 05.10.2019 (13:43)
Copyright (c) 2001 - 2019 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.