Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:
Ne všichni, ale troufám si říci že většina lidí je kinematografií a zvláště pak médii hodně ovlivnitelná!!Samotný film byl naprostou "smatlaninou" lživých a nepravděpodobných informací..Už jen záběr na jásající davy lidí s vlaječkou v ruce, když přijíždí Němci, nebo postřílení občanů Bludova , čehož byl podle filmu i sám Habermann svědkem. Nebo národnost jeho ženy, kdy zde Herz uvádí, že byla z části Židovkou, další lež..A nebo další, mě zarážející věc-vlaky plné Židů, kteří byli transportováni do koncentračních táborů..V Bludově snad někdy takové vlaky stavěly? Ti co jsou se skutečným příběhem seznámeni si po shlédnutí filmu poklepou na čelo, ovšem ti co událost neznají si řeknou "úžasný film" a na celou věc si udělají názor takový, jako nám předvádí ve filmu..Režisér Herz tvrdí, že se nechal pouze "inspirovat", ale čím? Kdo mu asi poskytoval informace? Pokud čerpal z knihy od pana Urbana, která má od celé pravdy také velmi daleko, není divu, že film má takovouto podobu!!Některým bych skutečně doporučovala zajít do šumperského archivu a ne vést diskuze na základě filmu..
30.11.2010 (10:23)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz

Problém byl způsoben tím, že jsem ve stejnou chvíli teprve nahrával soubor na server a dokud není uložen celý, video nejde spustit.

K Mirkově otázce, v tuto chvíli se jedná o poslední filmový týdeník. Ty jsou sestříhány z původních filmových záběrů pana Sourala a vždy připravovány pro letní promítání v zahradě kulturního domu. Poté je dostávám k dispozici k zavěšení na webové stránky obce. Takže vydání příštího filmového týdeníku se dočkáme v létě roku 2011.

Na závěr bych upozornil na novou sekci v bludovské fotogalerii a to Dobové fotografie chronologicky. Tu se postupně snažím plnit fotografiemi, které jsem měl možnost zatím naskenovat nebo které jsem již v digitální podobě obdržel. V detailu fotografie nalezenete i popis, který však nemusí vždy 100% odpovídat skutečnosti a vychází ze vzpomínek vlastníků fotografie případně popisu na fotografii. Pokud by jste nalezli nějakou nesrovnalost, budu rád, pokud mě upozorníte.

21.11.2010 (20:12)
Mirek
Výborně. už to funguje. Chci se zeptat kolik těch týdeníků je dohromady. respektive kolik jich zde umístíte?
21.11.2010 (19:43)
Jarek L.
jo jo taky mne to nejde.
21.11.2010 (19:02)
paní Morávková
Dobrý den Vám přeji. Chtěla jsem shlédnout druhý filmový týdeník, a ono to nefunguje. Poradí někdo co s tím?
21.11.2010 (19:01)
cizinec
Pri hledani na webu jsem narazil na tohle:
http://www.uloz.to/6606520/habermannuv-mlyn-dokument-ct2-avi
Jedna se o dokument odvysilany na CT2, takze pokud chce nekdo archivovat..........velikost 650MB
19.11.2010 (14:13)
Mirek
Dekuju za odpoved. Uz se moc tesim
15.11.2010 (23:12)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Pokusím se jej zavěsit již tuto neděli. Bohužel jej stále nemám fyzicky k dispozici, kdy se mi jej nepodařilo již podruhé stáhnout díky chybě na disku (jedná se o soubor velikosti 2,2GB). V pátek bratr u paní Divišové udělá další kopii na zcela jiný disk a o víkendu bych si jej měl snad už úspěšně stáhnout. Zavěšení je poté otázkou několika málo minut.
15.11.2010 (17:09)
Mirek
Dobrej den, chtel bych se zeptat na ty filmove tydeniky. Uz dlouho se tesim na ten druhy (stavba koupaliste). Mohl byste mi prosim rict kdy priblizne ho zde zverejnite?
14.11.2010 (23:22)
Denny
Jak se vám žije mezi vrahy?Děkuji za odpověd.
13.11.2010 (10:00)
cizinec
Bylo by mozne umistit dokument o Habermannove mlynu nekam na rapidshare, ulozto apod. ??? Rad bych se na nej znovu podival, nejsem vsak priznivec flashovych prehravacu. Dekuji
12.11.2010 (13:06)
Milena Pospíšilová PospisilovaMilena@seznam.cz
Pokud se budete dívat na dokument Habermannův mlýn,všimněte si bělovlasého muže v závěru.Je tam jeho jméno a je uváděn jako "pamětník".Narodil se v r.1916.Najdete ho v seznamech Stb.jako 7x evidovaného agenta,krycí jméno Zimerman.Přítel matky MUDr.Riedla,se kterou i v lázních bydlel ,společník v lázeňské společnosti,nyní v likvidaci/viz-OR/.Nebohého Habermanna zneužívá k pošpinění Pospíšilů,stejně jako dr.Riedl.Jejich výroky při konfrontaci s historií nesedí/časové údaje/.Případné dotazy ráda sdělím.Půl hodiny před začátkem soudního jednání v Olomouci o vydání lázní šel tento muž s aktovkou k soudkyni,viděla jsem na vlastní oči.Proč?
25.10.2010 (11:41)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Jen aby dokument na Megavideo.com vydržel. Poté by celá nová stránka Habermannův mlýn ztratila smysl. Pod článek jsem vložil i zajímavé odkazy, které byly uvedeny níže v příspěvcích. Na závěr bych ještě upozornil, že na serveru Megavideo.com je možné zdarma zhlédnout asi hodinu videa. Poté je nutné čakat nějakou dobu.
24.10.2010 (21:47)
david
Vyborny napad s tim dokumentem Habermannuv mlyn. Uz dlouho jsem ho hledal, abych se na nej mohl znova podivat..
24.10.2010 (19:34)
Komenda
Pane Balíku, vaše argumenty chápu, pravděpodobně stejně, jako chápete vy ty moje. Takže asi není třeba si něco dalšího vysvětlovat.
Díky za reakci.
23.10.2010 (14:24)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Pro zajímavost, dokument Habermannův mlýn z roku 2003 je možné již nějakou dobou shlédnout na Internetu. Původně jsem očekával, že bude z důvodu autorských práv stažen, ale zatím se tak nestalo. Odkaz zde.
22.10.2010 (18:46)
Balík Stanislav starší balik@bludov.cz
Pane Pavle, doporučuji Vám pokud máte opravdový zájem se s celou kauzou Habermann podrobně seznámit udělejte si jedno dopoledne či odpoledne čas a zajděte si do Státního archivu v Šumperku - je to na ulici Bří. Čapků 35 u bývalé cihelny. Přijdete do studovny k okénku,prokážete se průkazem, řeknete \"Habermann\" - pozor to není heslo, ale už jsou na to zvyklí, paní, která má službu sáhne do příslušné přihrádky a podá Vám celý útlý spis včetně několika výpovědí vraha- po jejich přečtení pochopíte proč vraždil. Pokud nebudete s tím co jste si přečetl spokojen doporučuji Vám totéž co paní Pospíšilová - vyhledejte si článek redaktorky Rybičkové, která sestavila doposud nejucelenější popis toho co se tehdy stalo-kromě toho že se setkala se mnou setkala se také s v Zábřeze žijícím příbuzným vdovy po Habermannovi, prostudovala celý spis na který Vás odkazuji. Pokud Vám to bude málo můžete kontaktovat i mne, do článku se nedostala třebas informace, že MUDr Karel Boleslav, který měl mrtvolu Habermanna v márnici na hřbitově v Chromči ohledávat přišel z Brna do Bludova až na podzim roku 1946 \"tisícdevětsetčtyřicetšest\". Po seznámení se s těmito dostupnými skutečnostmi možná pochopíte, že televizní pořady, kde z okna ukazuje MUDr Jiří Riedl \"tam byl zakopán Habermannův poklad\" jsou pouhé účelové smyšlenky vymyšlené k \"zametení\" skoro stejného svinstva jako byla vražda mlynáře Habermanna.
19.10.2010 (18:17)
Milena Pospíšilová PospisilovaMilena@seznam.cz
Pavle, nezlobte se, ale já vašemu vyjadřování fakt nerozumím. Kdo je proboha v celém tom vymyšleném příběhu na vysokém postu? A co to je za termín? Dnes se přece věci nazývají pravým jménem. Tak se ptejte, diskutujte a třeba se podepište celým jménem. Stan. Rybičková zveřejnila před 14dny v Deníku.cz archívní dokumenty o případu Habermann. Přečtěte si to.
19.10.2010 (17:05)
Pavel
Nikoho konkrétního namysli nemám. Jen jsem zaslehl takové spekulace,že proto film a kniha jsou tak daleko od pravdy. Kolem této kauzy je i po těch letech mnoho otazníků a fám !
Jestli by neměl někdo napsat o Habermanovi a okolnostech napsat knihu nebo alespoň brožuru. A napsat konečně skutečnou pravdu bez příkras, padni komu padni!
19.10.2010 (16:10)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Pane Komenda, díky za reakci. Novinový článek nutně ze své povahy pracuje se zjednodušováním. Určitě si nemyslím, že všichni vstřebají film... Nicméně řada mých známých jak z Bludova, tak mimo byla po shlédnutí filmu velmi překvapena, když jsem jim řekl, že to bylo jinak.
Film není pouze inspirovaný - on používá konkrétní jméno a výsledek události a fabuluje k tomu jiný příběh. Ano, není to dokument, pak se ale měl jmenovat jinak.
K Pavlovi - archivní materiály, které budou přetištěny i v Bludovanu, jasně svědčí o vrahovi. Potomek nikoho z eskorty, pokud vím, není na žádném vysokém postu. Koho konkrétně máte na mysli?
18.10.2010 (21:13)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 02.04.2021 (11:37)
Copyright (c) 2001 - 2021 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.