Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Zveřejňuji zde svůj článek z Lidových novin k filmu Habermannův mlýn. Klikněte zde.
13.10.2010 (14:16)
david
Díky za uveřejnění dalších filmových týdeníků a těším se na další.
28.09.2010 (21:41)
trepifajxl
dají se někde získat nebo vypůjčit plány bludovského kostela? jde mi o vnější rozměty.
25.09.2010 (13:09)
to Nina
Trailer Habermannův mlýn !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5vQhz209YxY

17.09.2010 (18:24)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Ad 1) Pan(í) GKH napsal to, co vím o případu i já. A ano, mé stanovisko je shodné s jeho (její).
Ad 2) 6.8. jsem na této návštěvní knize napsal: "Z toho důvodu se mi zdá dobrým nápadem VRÁTIT sv. Jana po dvaceti letech tam, kde stál 180 let - k vodě."
01.09.2010 (20:07)
Ještě k sochám:
Panu Stanislavovi Balíkovi ml.: Vyzýval jsem zastupitele, aby se k incidentu kolem restaurování a přemístění sochy sv. Jana veřejně vyjádřili. Pokud je Tvoje stanovisko jako zastupitele shodné s pisatelem(kou) GKH, tak mi to stačí.
Z Tvého postoje k přemístění sochy sv. Rocha se dá odvodit, že stejně vehementně budeš podporovat i vrácení sochy sv. Jana do prostoru, kde stával před lety.
01.09.2010 (14:16)
BL
Děkuji za odpověďi jak p.Stanislavu Balíkovi, tak i Mikimu.
31.08.2010 (22:21)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Pane Klimeš, na co jsem neodpověděl? Pan(í)? GKH odpověděla ohledně postoje H. Wiesnera, já odpovídal na otázky Kdekoho. Co se týče sochy sv. Rocha - ano, je to tak, že u cesty na Zámeček zůstane asi jen sokl. Hodně mi to vadí, loni k tomu zaujala Komise kulturní, mládeže a sportu, jejíž jsem předsedou následující stanovisko, které tlumočila radě obce: "Komise se domnívá, že i přes určité náklady obce by socha měla být umístěna na původní místo, zvláště když se jedná o kopii (informace o tom, že se jedná o betonovou kopii by klidně mohla být u sochy umístěna). Sochy, kříže a kapličky mají v bludovské krajině významné krajinotvorné místo; jejich sestěhováním ke kostelu přijde Bludov o část své krásy. Socha stála na místě přes 325 let; přestěhujeme-li ji, můžeme stejně přestěhovat sochu sv. Rozálie, Beránka, Boží muka a kříž od kostelíčka apod. Komise proto apeluje na radu, aby změnila své původní rozhodnutí a kopii sochy sv. Rocha nechala umístit na původní místo."
31.08.2010 (10:19)
Socha sv. Rocha: Pisateli BL : originál sochy sv. Rocha je umístěn v 1 patře bludovské radnice. Kopie před vstupem do areálu žerotínské hrobky u kostela sv. Jiří v Bludově. Na původním místě podél cesty na zámeček zůstal (a asi zůstane) jen sokl.
31.08.2010 (09:29)
Socha sv. Jana : Děkuji dopisovateli GKH za informace. Protože se nikdo jiný ZATÍM neozval, považuji je za pravdivé.
Panu Standovi Balíkovi ml. rovněž děkuji. Ani ne tak za odpověď, protože odpověděl přesně ve stylu zkušeného politologa – nejprve vymezil svůj postoj k problému „já nic – já muzikant“ a poté se věnuje tématu, který s otázkou, jež podle jeho slov „rozpoutala diskusi“ vlastně nemá nic společného.
Díky mu patří za to, že i když převážný čas tráví v zaměstnání mimo svoji rodnou vísku, navštěvuje alespoň její webové stránky. Ostatní zastupitelé a pracovníci úřadu tento způsob komunikace s občany naprosto ignorují.
31.08.2010 (09:27)
david
Jaroslav Šimek: Děkuji za odpověď, už se těším.
30.08.2010 (21:46)
Nina
Pozor,pozor!! Film Habermannův mlýn v nejbližších dnech v šumperském kině OKO.

http://www.kinosumperk.cz/pripravujeme.html
30.08.2010 (16:21)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Druhý filmový týdeník bude zavěšen v polovině září, kdy bych ho měl fyzicky obdržet. Čtvrtý a pátý bude jak doufám zavěšen v průběhu října. Zatím je ještě nemá paní Divišová, od které se poté dostávají ke mně.
29.08.2010 (22:36)
david
Zdravím, chci se zeptat jak to bude s těmi filmovými týdeníky.
27.08.2010 (21:29)
BL
Dobrý den chtěl bych se zeptat co je se sochou sv.Rocha? Pokaždé když projíždím okolo(a že tam jezdím často), naskýtá se mi smutný pohled na prázdný podstavec . Doufám že se co nejdříve uvede vše dopořádku. Děkuji za odpověď
19.08.2010 (22:48)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Nechtěl jsem se do diskuse zapojovat, ale nedá mi to.
Předně - s plánovaným přesunem sochy jsem neměl nic společného, dozvěděl jsem se o tom spolu s dalšími zastupiteli na začátku roku s návrhem rozpočtu.
K poznámkám Kdekoho:
ad 1) rybník je ve špatném stavu, to je pravda, nicméně jsou plány na to situaci zlepšit.
ad 2) Pokud by měly být pravdivé katastrofické scénáře, měli bychom okamžitě uklidit sochu Panny Marie z dolního konce, kříž před Kvapilíkovými, Čmakalův kříž, svatou Rozálii, svatého Floriána - ti všichni stojí na dědině či za ní a hrozí jejich poškození.
Loni jsem protestoval u rady proti přesunu kopie sochy sv. Rocha k hrobce - nemyslím si, že by se z okolí kostela mělo dělat lapidárium. Sochy a kříže mají stát ve vesnici a krajině, neboť je posvěcují (pro věřící) či činí zajímavějšími (pro ostatní). Z toho důvodu se mi zdá dobrým nápadem VRÁTIT sv. Jana po dvaceti letech tam, kde stál 180 let - k vodě.
ad 3) Ing. Klimeš, který rozpoutal tuto diskusi, navrhoval někdy před dvěma lety (popř. jeho firma) úpravu prostranství před kulturním domem, která zahrnovala i snížení zídky kolem jihozápadní části kostela. Byl jsem tenkrát snad jediný zastupitel, kdo proti tomu ostře protestoval - jde o někdejší hřbitov, kde práchniví těla možná i mých předků, každopádně je to posvátná půda, k níž bychom měli mít úctu.
Šlo ale pouze o skicu, která nezískala podporu a pokud vím, nikdo s ní nepočítá.
06.08.2010 (17:53)
kdekdo
1. rybník dávno není rybník - je to hnus a dát k němu jakoukoliv sochu, je volovina
2. když už tam někdy nějaká socha bude, tak ji puboši počmárají fixama nebo sprejem (v lepším případě). V horším případě to nestihnou, protože ji někdo ukradne
3. nepotřebuje se náhodou zvětšit plácek před KD a socha zavazí?
05.08.2010 (21:35)
GKH
Vážený pane Klimeš, o celém problému vím něco z kostela. Hlavní překážkou je postoj faráře Hynka Wiesnera, který nechal svévovlně sundat lešení od sochy a který prohlašuje, že socha je církevní. Od oltáře veřejně lže, když říká, že s ním o celé věci přímo nemluvil - kdybyste se zeptal např. pana starosty, potvrdil by Vám, že s ním o restaurování a přesunutí sochy mluvil třikrát. Téměř všechny sochy a kříže v obci jsou obecní či státní - snad s výjimkou kříže a sloupu u kostela. Farář zakládá své tvrzení o vlastnictví sv. Jana na svědectví někdejšího ředitele okresního muzea, kterým není nikdo jiný, než jeho věrný přítel a předseda bludovské KSČM Karel Janíček.
05.08.2010 (13:32)
Dne 22.7.2010 jsem do DISKUSNÍHO FÓRA vložil žádost o informaci (viz níže). Do dnešního dne nikdo nereagoval, tak zkouším zda-li NÁVŠTĚVNÍ KNIHA je čtena více než Diskusní fórum:
Vážení zastupitelé, pracovníci Obecního úřadu, případně další věci znalí občané!
Může někdo z Vás objasnit v čem spočívá problém restaurování a následného přemístění sochy sv. Jana? Zaručeně „pravdivé“ zprávy, které kolují v ústním podání mi připadají tak nereálné, že se jim zdráhám uvěřit.
05.08.2010 (07:26)
Kamil
Super akce 6-8. srpna. Ruda nad Moravou. Skvělé pivo, chutné jídlo a další skvělé občerstvení , zábava jak má být. Václav Neckář, Vladimír Hron, Železný Zekon, sportovní turnaje, Letecký den,taneční zábava s ohňostrojem, PEJSKOVÁNÍ, pro starší Jožka Černý a dechové orchestry a mnoho dalšího.
Plakát s programem na tuto akci!
29.07.2010 (16:26)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 06.08.2020 (15:31)
Copyright (c) 2001 - 2019 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.