Návštěvní kniha


- ochrana proti spamu
   
Zobrazit příspěvky:
Pavel
Nikoho konkrétního namysli nemám. Jen jsem zaslehl takové spekulace,že proto film a kniha jsou tak daleko od pravdy. Kolem této kauzy je i po těch letech mnoho otazníků a fám !
Jestli by neměl někdo napsat o Habermanovi a okolnostech napsat knihu nebo alespoň brožuru. A napsat konečně skutečnou pravdu bez příkras, padni komu padni!
19.10.2010 (16:10)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Pane Komenda, díky za reakci. Novinový článek nutně ze své povahy pracuje se zjednodušováním. Určitě si nemyslím, že všichni vstřebají film... Nicméně řada mých známých jak z Bludova, tak mimo byla po shlédnutí filmu velmi překvapena, když jsem jim řekl, že to bylo jinak.
Film není pouze inspirovaný - on používá konkrétní jméno a výsledek události a fabuluje k tomu jiný příběh. Ano, není to dokument, pak se ale měl jmenovat jinak.
K Pavlovi - archivní materiály, které budou přetištěny i v Bludovanu, jasně svědčí o vrahovi. Potomek nikoho z eskorty, pokud vím, není na žádném vysokém postu. Koho konkrétně máte na mysli?
18.10.2010 (21:13)
Pavel
Ano souhlas s panem Komendou !!
Vždyť ten film je pouze inspirovaný touto událostí! Normální člověk ví,že skutečnost byla jiná !Není to dokument ! Kdyby to bylo podle skutečností, asi by se to opravdu mnohým lidem nelíbilo! Třeba potomci těch lidí, co se na této záležitosti podílelo jsou třeba ve vysokých postech?!!
Souhlasím s Vaškem zveřejnit, ať je jednou pro vždy jasno a nic nezatajovat!
18.10.2010 (15:34)
Komenda
Na recenzi doktora Balíka je jistě mnoho pravdy. Emoce té doby se dnes opravdu těžko chápou a lze pochopit lidi mstící se po prožitém válečném utpení čemukoliv německému. Píšu „pochopit“, nikoliv „ospravedlnit“.
Přesto je článek pojat v podivném černobílém vidění, že totiž všichni vstřebají film jako autentický popis událostí, jinak řečeno, podle autora si všichni budou myslet, že jak to je ve filmu, tak se to opravdu stalo. O tom svědčí například věta „za chvíli nikdo nikomu nevymluví, že se v Habermannově mlýně nestalo přesně to, co je ve filmu.“
Rád bych doktora Balíka ujistil, že ne všichni jsou tak lehce manipulovatelní kinematografií, jak uvádí. Nevím, jestli vychází z vlastních zkušeností se svými příbuznými nebo známými, ale přestože je v tomto národě většina lidí, co dává přednost kýčovitým reality show nebo přitroublým seriálům, pořád je spousta diváků, kteří si dokáží vytvořit vlastní úsudek a rozhodně jim k tomu nestačí jediný zdroj, například celovečerní film.
Ano, opravdu existují lidé, pro které to, co je v televizi, není jedinou pravdou. Dokáží přemýšlet v souvislostech a nepřijímají informace stylem: je to v televizi (kině), tak je to pravda.
Těch, kteří filmu uvěří a nebudou dál pátrat po pravdě, bude asi většina, ale s nimi stejně nic nehne. Ale tvrdit, že to filmařům „sežerou“ všichni, je podcenění inteligence diváka. Opravdu nejsme všichni takoví „troubové“, jak píšete.
17.10.2010 (19:44)
vašek
Četl jsem Váš článek.
Víte co, já bych v Bludovanu zveřejnil veškeré důkazy a dokumenty
týkající se smrti Habermanna. Vzpomínky pamětníků na Habermanna. Ať je jednou pro vždy jasné, jak to bylo a co byl pan Habermann za člověka.
Aby už byl konec spekulacím.
17.10.2010 (10:21)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Zveřejňuji zde svůj článek z Lidových novin k filmu Habermannův mlýn. Klikněte zde.
13.10.2010 (14:16)
david
Díky za uveřejnění dalších filmových týdeníků a těším se na další.
28.09.2010 (21:41)
trepifajxl
dají se někde získat nebo vypůjčit plány bludovského kostela? jde mi o vnější rozměty.
25.09.2010 (13:09)
to Nina
Trailer Habermannův mlýn !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5vQhz209YxY

17.09.2010 (18:24)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Ad 1) Pan(í) GKH napsal to, co vím o případu i já. A ano, mé stanovisko je shodné s jeho (její).
Ad 2) 6.8. jsem na této návštěvní knize napsal: "Z toho důvodu se mi zdá dobrým nápadem VRÁTIT sv. Jana po dvaceti letech tam, kde stál 180 let - k vodě."
01.09.2010 (20:07)
Ještě k sochám:
Panu Stanislavovi Balíkovi ml.: Vyzýval jsem zastupitele, aby se k incidentu kolem restaurování a přemístění sochy sv. Jana veřejně vyjádřili. Pokud je Tvoje stanovisko jako zastupitele shodné s pisatelem(kou) GKH, tak mi to stačí.
Z Tvého postoje k přemístění sochy sv. Rocha se dá odvodit, že stejně vehementně budeš podporovat i vrácení sochy sv. Jana do prostoru, kde stával před lety.
01.09.2010 (14:16)
BL
Děkuji za odpověďi jak p.Stanislavu Balíkovi, tak i Mikimu.
31.08.2010 (22:21)
Stanislav Balík balik@fss.muni.cz
Pane Klimeš, na co jsem neodpověděl? Pan(í)? GKH odpověděla ohledně postoje H. Wiesnera, já odpovídal na otázky Kdekoho. Co se týče sochy sv. Rocha - ano, je to tak, že u cesty na Zámeček zůstane asi jen sokl. Hodně mi to vadí, loni k tomu zaujala Komise kulturní, mládeže a sportu, jejíž jsem předsedou následující stanovisko, které tlumočila radě obce: "Komise se domnívá, že i přes určité náklady obce by socha měla být umístěna na původní místo, zvláště když se jedná o kopii (informace o tom, že se jedná o betonovou kopii by klidně mohla být u sochy umístěna). Sochy, kříže a kapličky mají v bludovské krajině významné krajinotvorné místo; jejich sestěhováním ke kostelu přijde Bludov o část své krásy. Socha stála na místě přes 325 let; přestěhujeme-li ji, můžeme stejně přestěhovat sochu sv. Rozálie, Beránka, Boží muka a kříž od kostelíčka apod. Komise proto apeluje na radu, aby změnila své původní rozhodnutí a kopii sochy sv. Rocha nechala umístit na původní místo."
31.08.2010 (10:19)
Socha sv. Rocha: Pisateli BL : originál sochy sv. Rocha je umístěn v 1 patře bludovské radnice. Kopie před vstupem do areálu žerotínské hrobky u kostela sv. Jiří v Bludově. Na původním místě podél cesty na zámeček zůstal (a asi zůstane) jen sokl.
31.08.2010 (09:29)
Socha sv. Jana : Děkuji dopisovateli GKH za informace. Protože se nikdo jiný ZATÍM neozval, považuji je za pravdivé.
Panu Standovi Balíkovi ml. rovněž děkuji. Ani ne tak za odpověď, protože odpověděl přesně ve stylu zkušeného politologa – nejprve vymezil svůj postoj k problému „já nic – já muzikant“ a poté se věnuje tématu, který s otázkou, jež podle jeho slov „rozpoutala diskusi“ vlastně nemá nic společného.
Díky mu patří za to, že i když převážný čas tráví v zaměstnání mimo svoji rodnou vísku, navštěvuje alespoň její webové stránky. Ostatní zastupitelé a pracovníci úřadu tento způsob komunikace s občany naprosto ignorují.
31.08.2010 (09:27)
david
Jaroslav Šimek: Děkuji za odpověď, už se těším.
30.08.2010 (21:46)
Nina
Pozor,pozor!! Film Habermannův mlýn v nejbližších dnech v šumperském kině OKO.

http://www.kinosumperk.cz/pripravujeme.html
30.08.2010 (16:21)
Jaroslav Šimek webmaster@bludov.cz
Druhý filmový týdeník bude zavěšen v polovině září, kdy bych ho měl fyzicky obdržet. Čtvrtý a pátý bude jak doufám zavěšen v průběhu října. Zatím je ještě nemá paní Divišová, od které se poté dostávají ke mně.
29.08.2010 (22:36)
david
Zdravím, chci se zeptat jak to bude s těmi filmovými týdeníky.
27.08.2010 (21:29)
BL
Dobrý den chtěl bych se zeptat co je se sochou sv.Rocha? Pokaždé když projíždím okolo(a že tam jezdím často), naskýtá se mi smutný pohled na prázdný podstavec . Doufám že se co nejdříve uvede vše dopořádku. Děkuji za odpověď
19.08.2010 (22:48)
Zobrazit příspěvky:
Aktualizace: 15.01.2019 (07:47)
Copyright (c) 2001 - 2018 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.