Návody na řešení životních situací

Organizace pověřené řešením krizových situací

Organizace pověřené řešením krizových situací jsou v nepřetržité pohotovosti. Mají vytvořena operační střediska, která udržují aktuální informace o prostředcích, které jsou k dispozici a v případě potřeby jsou schopny rychle a efektivně pomáhat řešit nastalé krizové situace. Jednotné evropské číslo tísňového volání zavedené na základě rozhodnutí Rady Evropských společenství o zavedení jednotného evropského čísla tísňového volání je číslo 112.

Profesionální záchranářské složky:
  • Hasičský záchranný sbor - telefoní číslo 150 - je nejlépe technicky vybavená záchranářská složka určená k odstraňování následků mimořádných událostí.
  • Policie České republiky - telefoní číslo 158 - zabezpečuje pořádkovou činnost v místě mimořádné události. Je schopna informovat obyvatelstvo s využitím rozhlasového zařízení, instalovaného ve služebních vozidlech.
  • Záchranná služba - telefoní číslo 155 - jejím základním úkolem je poskytnutí neodkladné péče při likvidaci zdravotních následků mimořádných událostí.
Návody jak postupovat v krizových situacích:

Návody na řešení životních situací na úřadech

Pokud jste například ztratili pas nebo občanský průkaz, či chcete tyto doklady vytvořit nové, nebo chcete nahlásit změnu trvalého bydliště a tedy bude nutné změnit informace v registru obyvatel, na tyto a další otázky Vám odpoví stránky Ministerstva vnitra ČR, kde jsou vytvořeny návody, jak v podobných situacích postupovat.

Základní odkazy s návody řešení situací na úřadech:
Řešení konkrétních životních situací:

Osobní doklady:

Občan na úřadě:

Další důležité informace:
Aktualizace: 03.02.2011 (13:56)
Copyright (c) 2001 - 2019 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.