Paměti obce Bludova

drahách, ze zahrady olejníkovy, z kostelního vrchu, z obecních luk, za dříví v lese, za výhonek z hovězího dobytka od obecních a vrchnostenských (novodědinských) chalupníků, placený prostřednictvím jejich rychtáře (r. 1838 Josefa Kašpara), z úroků památek (obligaci), od Novodědinských na kostelního hlídače, za lípu ze hřbitova u kostela a za prodej obecního návsí na stavbu chalup. Výhonek činil z krávy aneb kozy ročně 30 kr., z jalovice 15 kr. Z platů za výhon dobytka je viděti, že vrchnostenští (novodědinští) chalupnici měli tenkrát téměř všeci aspoň po jedné krávě.

Nápis na hrobě Karla staršího z Žerotína v hrobce bludovské
Nápis na hrobě Karla staršího z Žerotína v hrobce bludovské.

V r. 1820 měl Bludov již 300 čísel.

Vydání obecní byla tenkrát: I. Platy obecnímu písaři Janu Březinovi, rektoru Janu Bendovi za učení, koledu a zpovědní rejstřík, kostelníku Ondřeji Mühlovi, bývalému kostelnímu hlídači Matouši Člupnému a potomnímu Jakubu Plhákovi, obecnímu poslu, hutařovi a hajnému.

<< Předchozí  163  Další >>

Přejít na stranu:
Navigace: Bludov.cz > O Bludově
Aktualizace: 31.01.06 (18:54)
Copyright (c) 2001 - 2021 Obec Bludov. Stránky vytvořil a spravuje Jaroslav Šimek. Validní XHTML 1.0 a CSS. Běží na Apache, PHP a mySQL. Mapa stránek. Prohlášení o přístupnosti.